Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich odbędzie się 25 maja przed pałacem Schönbrunn w Wiedniu. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w stolicy Austrii. W tym roku po raz pierwszy transmisję z koncertu zobaczymy w ogrodach warszawskiego Zamku Królewskiego.

Występy Filharmoników Wiedeńskich cieszą się ogromną popularnością. Co roku koncerty wzbudzają zainteresowanie blisko 100 tysięcy osób! W tym roku muzycy zagrają w parku pałacu Schönbrunn 25 maja, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Motywem przewodnim tegorocznego koncertu będą mity, baśnie i legendy. Filharmonicy przeniosą słuchaczy w magiczny świat, wykonując takie utwory jak: "Pieśń do księżyca" z opery "Rusałka" Antonína Dvořáka, suitę z baletu "Śpiąca Królewna" Piotra Czajkowskiego, a także skomponowany przez Johna Wiliamsa "Hedwig's Theme" z filmu "Harry Potter".

Czytaj też: Koncerty Chopinowskie 2017. Muzyka wraca do Łazienek Królewskich!

Tradycyjnie w gronie muzyków, którzy zaserwują widzom muzyczną ucztę, znaleźli się najlepsi soliści i dyrygenci. Orkiestra zagra pod batutą niemieckiego pianisty i dyrygenta Christopha Eschenbacha. Na scenie pojawi się też wybitna i znana na całym świecie amerykańska sopranistka i diwa operowa - Renée Fleming.

W tym roku po raz pierwszy szansę usłyszenia koncertu będą mieli mieszkańcy Warszawy. Transmisja na żywo z Wiednia przeprowadzona zostanie w Ogrodzie Dolnym Zamku Królewskiego (Arkady Kubickiego). W ubiegłych latach podobne transmisje przeprowadzane były w innych europejskich miastach, m.in. w Londynie i Bukareszcie i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Teraz przed pałac Schönbrunn będą mogli przenieść się melomani ze stolicy. Transmisja rozpocznie się o godz. 20:30. Wszystko będzie można zobaczyć na wielkoformatowym ekranie znajdującym się na specjalnej konstrukcji, która swoją formą przypomina oryginalną gloriettę (rodzaj budowli architektonicznej) z pałacu Schönbrunn.


Zobaczcie też:Biblioteka na Mokotowie przykładem dla innych placówek. Jest nowoczesna i kolorowa! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Uczestnik (gość)

Inicjatywa super. Słuchać sie niestety nie da albowiem trzaski są głośniejsze niż muzyka