Powiat tczewski Przegląd Małych Form „Teatralia” - Tczew 29 kwietnia, Tczewski Dom Kultury Godz. 17 „Goła baba”, spektakl w reżyserii i wykonaniu Joanny Szczepkowskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Powiat tczewski

Przegląd Małych Form „Teatralia” - Tczew
29 kwietnia, Tczewski Dom Kultury

Godz. 17 „Goła baba”, spektakl w reżyserii i wykonaniu Joanny Szczepkowskiej. To pełen wdzięku, ironii i humoru monodram, entuzjastycznie przyjmowany przez widzów w całej Polsce. Bilety: I miejsca - 35 zł, II miejsca - 25 zł
Godz. 21.30 - „Patty Diphusa”, spektakl Teatru Rozmaitości w Warszawie. Występuje - Ewa Kasprzyk. Bilety: I miejsca - 40 zł, II miejsca - 30 zł.

Festyn „Policyjne Rande-wu” - Pelplin
30 kwietnia, godz. 17, Stadion Miejski

Pokazy tresury psów policyjnych, sprzętu policyjnego, sprzętu bojowego, konkurs strzelecki, zabawy sprawnościowe oraz taneczne przygotowali: Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie, Komenda Powiatowej Policji w Tczewie, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pelplinie oraz Liga Obrony Kraju w Tczewie. Wstęp wolny.

Podróż w przeszłość - Gniew
1-3 maja, godz. 11.30, 14 i 16

Przez trzy dni zawsze o tych samych godzinach z zamkowego dziedzińca wehikuł czasu zabierze gości do kolejnych wydarzeń historycznych z dziejów miasta i zamku. Można będzie spotkać m.in. Żółty Regiment Piechoty Gustawa II Adolfa wybierający się na wojnę pruską (godz. 11), komtura gniewskiego i Krzyżaków oraz króla Jana III Sobieskiego (godz. 14), czy też zajrzeć za kulisy roku 1903 (godz. 16). Na dziedzińcu można spotkać współczesnych „braci” Zakonu Najświętszej Marii Panny ćwiczących swe oko w zamkowej strzelnicy, żołnierzy Regimentu zbrojących się do wojny, kata, rzemieślników będących na usługach zamku: kowala, garncarza, zbrojmistrza, a także ucznia mistrza Gutenberga.
Bilet wstępu do zamku: 5 zł - ulgowy, 8 zł - normalny.

Festyn rodzinny - Tczew
3 maja, godz. 14 - 22, kanonka

Można będzie posłuchać Wesołej Kapeli z Tczewa, zespołów Joker i GTC, a także obejrzeć pokazy taneczne w wykonaniu przedszkolaków z Akademii Krasnoludków. Zaprezentują się Formacja Taneczna Gabi i maluchy z przedszkola Jarzębinka. Dla miłośników mocniejszych wrażeń pokazy rycerskie w wykonaniu drużyny z zamku golubskiego. Można też będzie zobaczyć w akcji ratowników medycznych, strażaków i policjantów. Gwiazdą wieczoru będzie Krystyna Prońko. Jej występ zaplanowano na godz. 20.40. Przez cały czas równolegle odbywać się będą imprezy towarzyszące, w tym rozgrywki minipiłki nożnej. Walczyć będą reprezentacje: starostwa magistratu, straży pożarnej oraz grupa „Konesera”, czyli organizatora festynu. Wstęp wolny.

Powiat starogardzki

Kabaret Laskowika i Sikory - Starogard Gd.
28 kwietnia, godz. 20.30, kino Sokół

Zenon Laskowik, który wraz z Władysławem Sikorą (znanym z rozwiązanego kabaretu Potem) zaprezentuje na scenie kina program „O'Pyra za 3 grosze + VAT”. Towarzyszyć im będzie grupa kilkunastu innych wykonawców. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasie kina.

Rajd rowerowy - Starogard - Bączek
1 maja, zapisy od godz. 10, start na rynku

Rowerzyści będą mieli do pokonania długie odcinki polnymi drogami. W programie zaplanowano wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci i dorosłych,. Będzie ognisko na polanie i kiełbaski. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Informacje: tel. 058-56-221-20.

„Wesoła wdówka” - Starogard Gd.
1 maja, godz. 16.30 i 19, kino Sokół

Popularna operetka Franza Lehara w kameralnym wykonaniu Gdańskiej Niezależnej Inicjatywy Artystycznej Off&Bach. Bilety w cenie 20 zł można kupować w kasie kina.

Koncert organowy - Starogard Gd.
2 maja, godz. 17, kościół pw. św. Mateusza

Wystąpi Roman Perucki, ceniony wirtuoz gry na organach. Wstęp bezpłatny.


Festyn z Nocną Zmianą Bluesa - Starogard Gd.
3 maja, w godz. 15-20.30, rynek

Występy starogardzkich zespołów, laureatów konfrontacji muzycznych. Gwiazdą będzie Nocna Zmiana Bluesa. Będzie też wesołe miasteczko dla dzieci. Wstęp wolny.

Ani Mru-Mru - Starogard Gd.
3 maja, godz. 16.30 i 19, kino Sokół

Kabaret zaprezentuje swój najnowszy program. Bilety w cenie 35 zł są do nabycia w kasie kina.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!