Konkursy, Warszawa. To nietypowa nagroda do zdobycia. Pięknie wydany, niepowtarzalny przewodnik po architekturze warszawskiego Żoliborza może być Twój! Co zrobić, aby go zdobyć? To proste!

"ŻOL. Ilustrowany atlas architektury Żoliborza" powstał dzięki działalności Centrum Architektury. W tej książce znajdziemy współczesne budynki, ale także te z ogromną historią. Całość opisana ciekawym komentarzem w języku polskim i angielskim. Wyjątkowe wydanie albumu sprawia, że jest to bezwzględnie obowiązkowa lektura w naszej domowej, stołecznej biblioteczce. O przewodniku czytaj więcej: TUTAJ

KONKURS ROZWIĄZANY


1. zarejestrować się w naszym serwisie, podając swoje imię i nazwisko (tylko do wiadomości redakcji)
2. Polubić na Facebooku warszawa.naszemiasto.pl
3. Polubić na Facebooku nasz specjalny serwis z konkursami - Konkursy Warszawa

4. odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

Za co lubisz Żoliborz? (Odpowiedź uzasadnij)Nagrodę otrzyma autor najciekawszej i najbardziej oryginalnej odpowiedzi. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 14 listopada (piątek) do godz. 13:00. Zwycięzcy zostaną poinformowani e-mailem, a podwójne zaproszenie będzie do odebrania w kasie kina.

Zgłoszenia osób niezalogowanych oraz nie mających wypełnionego w całości profilu nie będą rozpatrywane.
Zapoznaj się z regulaminem konkursów w serwisie warszawa.naszemiasto.pl Kliknij tutaj!

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

  Komentarze (14)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  so-wwa

  Dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzca otrzymał e-maila. Zachęcamy także do udziału w innych konkursach, które znajdziecie tutaj: http://warszawa.naszemiasto.pl/konkursy/

  MiraC

  Żoliborz lubię za klimat w pełnym tego słowa znaczeniu :
  pierwszy społeczny czyli ludzki,
  drugi "właściwy" czyli śnieg na uliczkach zimą i miły chłód w zieleni w największy upał, budynki wtopione w krajobraz i jakby zrośnięte w jedność z jego mieszkaniami
  trzeci "niesamowity" taki trochę jak ze zmieszanych baśni od Żmudzkego Perkunisa po Magię Pokątnej, któremu ulegają nie tylko czasem jego mieszkańcy niezależnie od ilości wiosen na karku i za tyle innych mniejszych i większych spraw które trudno wyliczyć. ;)

  janek1980

  Lubię Żoliborz za to, że kiedy jestem na tej dzielnicy zapominam o tym, że mieszkam w dużym mieście. Żoliborz to małe miasto w dużym mieście, a jednocześnie miejsce o bogatej historii i tętniące życiem kulturalnym.

  AnitaMarta

  Lubię go za to, że tam wciąż czuć klimat dawnych czasów. Lubię przejść się na Powązki i okolice, poczuć ducha historii tych okolic. Chciałabym jeszcze lepiej ją poznać!

  emka

  Żoliborz lubię za to, że tak bardzo pomógł mi się zaklimatyzować na pierwszym roku studiów w nowym mieście.
  Dzisiaj mieszkam na Mokotowie, ale z sercem wspominam ten rok na ul. Popiełuszki.

  pantera45

  Staram się zdobywać jak największą wiedzę z historii Polski , a Żoliborz jest skarbnicą tejże wiedzy. Pierwsze walki powstania warszawskiego w rejonie ulicy Suzina rozpoczęły się na Żoliborzu, tam znajduje się Cmentarz Wojskowy na Powązkach, tam jest nasza historia, każdy grób to jest jej część, to zaduma i refleksja. Lubię tam chodzić bo wtedy rozmyślam o naszej przeszłości, a wracając czuję się silniejsza wewnętrznie. Tam jest mój ukochany teatr Komedia, lekarstwo na stresy dnia codziennego. Tam można spacerować brzegiem Wisły. O Żoliborzu można bez końca : "Zielony Żoliborz, pieprzony Żoliborz, rozkwita na drzewach, na krzewach"...........................

  tet

  Za uliczki, za Park Żeromskiego, za Kępę Potocką, za Powązki, za brzeg Wisły na niedzielne spacery, za Cytadelę, historię i niezmienny urok niezależnie od pogody:)

  Sylwisa

  Kocham Żoliborz: Oficerski za ten klimat dworkowy,
  Dziennikarski za wspaniałą architekturę Dwudziestolecia.
  Urzędniczy za doniosłe budowle na miarę urzędników.
  Spółdzielczy za to, że bloki mogą być piękne.
  Za sady w Sadach Żoliborskich i za piękno Parku Żeromskiego.
  Długo wymieniać. Uwielbiam tam wracać.

  bartnikp

  Żoliborz uwielbiam za Fawory, w których zaczynam od kawy, przepysznego śniadania i porannej prasówki. Za Umpa Lumpy, w których koniecznie trzeba posłuchać opowieści o Panu Zotterze i jego czekoladach. Za kino, w którym w poniedziałki ogląda się tylko dobre filmy z drugą połówką za niską cenę. Za małą geleryjkę na Wojska Polskiego. Za Sady - te, po których się spaceruje i te, w których zjada się mielone, wątróbkę i inne przepyszności. Za to, że czuje się tu klimat starej, zielonej, przyjemnej i zacisznej Warszawy. Za to, że nieustannie uwielbiam tam jeździć odpoczywać, chociaż mieszkam na drugim końcu miasta...

  KawaInka

  Za to, że przez wiele lat był moim domem:) Teraz również często tam wracam choć inne dzielnice zyskały miano pierwszeństwa. Wynika to jednak tylko z położenia mojej pracy, a nie braku miłości do Żoliborza. I rzeczywiście jest pięknie zielony, w sam raz na organizację Targów Śniadaniowych, które odbywają się w tej dzielnicy już od jakiegoś czasu.

  Katarzyna

  Żoliborz lubię za to, że jest taki zielony, jest dobrze skomunikowany ( połączenie z metrem, tramwaje, autobusy ).