W poniedziałek i wtorek 9-10 lutego w Pardon, To Tu wystąpi Konono no. 1 - egzotyczny zespół z Demokratycznej Republiki Konga, do którego wielbicieli należą m.in. Thom Yorke, Beck, Björk czy Herbie Hancock. Muzykę tworzą na likembe, jednym z tradycyjnych instrumentów afrykańskich, oraz improwizowanych instrumentach perkusyjnych.

Czytaj też: Konono no.1 w Warszawie. Wygraj bilety na koncert grupy z KongaZespół został założony ponad 25 lat temu przez wirtuoza likembe - mistrza Mingiedi, natomiast dopiero w 2003 r. zagrali pierwsze koncerty poza Afryką (na wspólnej trasie z zespołem The Ex), które zaowocowały w późniejszym czasie z licznymi kolaboracjami, m.in. z Björk (w piosence 'Earth Intruders' albumu 'Volta') i Herbie Hancock (za współprace dostali nagrodę Grammy - kategoria 'Best Pop Collaboration').

W instrumentarium zespołu wchodzą trzy elektryczne likembe (basowe, średnie i wysokie tony), wyposażone w ręcznie zrobione mikrofony. Likembe, zwane też często kalimbą, to instrument składający się z metalowych prętów przymocowanych do rezonatora. O tym, jak wygląda i brzmi ten wynalazek w rękach muzyków Konono no. 1, można przekonać się, oglądając poniższe wideo:Sekcja rytmiczna zespołu wykorzystuje zarówno tradycyjne, jak i prowizoryczne instrumenty perkusyjne (take jak np. patelnie, garnki i części samochodowe) a także megafony z okresu kolonialnego.

Czytaj też: Lynyrd Skynyrd w Warszawie! Legenda amerykańskiego rocka po raz pierwszy w Polsce

W związku ze sporym zainteresowaniem wydarzeniem, Konono no. 1 w Warszawie zagra dwukrotnie - koncerty odbędą się w poniedziałek 9.02 i we wtorek, 10.02 o godzinie 20:30. Bilety w cenie 50 złotych można kupić online na stronie Pardon, To Tu lub na miejscu w dniu koncertu.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!