Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Korki w Warszawie. Nowe miejsca pracy na Pradze mają rozwiązać problem

Joanna Postrzednik
Korki w Warszawie. Nowe miejsca pracy na Pradze mają rozwiązać problem
Korki w Warszawie. Nowe miejsca pracy na Pradze mają rozwiązać problem Szymon Starnawski/archiwum
Korki w Warszawie. Instytut Rozwoju Warszawy Jacka Wojciechowicza zaproponował, jak można rozwiązać problem zatłoczonych ulic. Zwiększenie liczby miejsc pracy po prawej stronie Wisły ma rozładować korki na kierunku wschód-zachód. Dalsza część artykułu poniżej.

Więcej miejsc pracy po praskiej stronie Wisły

Instytut Rozwoju Warszawy Jacka Wojciechowicza złożył wniosek do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy. Dotyczy on możliwości zwiększenia liczby miejsc pracy po prawej stronie Wisły. Jak podaje portal Propertynews.pl: ,,Po praskiej stronie jest 160 tys. miejsc pracy, a na lewym 740 tys. (proporcja osób mieszkających jest jak 1 do 2 na korzyść lewobrzeżnej Warszawy a w miejscach pracy prawie 1 do 5)."

Patrząc na nasze miasto z szerszej perspektywy i mając na celu zrównoważenie ruchu powinniśmy dążyć do bardziej równomiernego rozlokowania miejsc pracy w Warszawie - stwierdza Jacek Wojciechowicz prezes Instytutu Rozwoju Warszawy.

Sposób na rozładowanie korków?

Zrównoważenie liczby miejsc pracy po obydwóch stronach Wisły ma rozładować korki podczas porannego i popołudniowego szczytu. ,,Obecnie większość osób rano jedzie do pracy na lewą stronę Wisły, a wraca – na prawą. Gdyby zrównoważyć liczbę miejsc pracy po obu stronach rzeki, część osób nie musiałaby przejeżdżać mostem, a część jechałaby w przeciwnym kierunku.” - tłumaczy Instytut Rozwoju Warszawy. Jednym z kluczowych zadań dla władz Warszawy jest zmniejszenie korków, przez które większość warszawiaków traci czas, zwłaszcza w godzinach szczytu. IRW argumentuje, że ,,mniejsze korki to oszczędność naszego czasu i pieniędzy, większy komfort życia i czystsze powietrze. Samo rozwijanie systemu komunikacji nie wystarczy."

Mniej samochodów = lepsza jakość powietrza

Jak podkreśla Instytut Rozwoju Warszawy, po praskiej stronie Wisły istnieją obszary, gdzie można zlokalizować biura, urzędy, firmy wysokich technologii i innego typu usługi. To nie wymaga wysokich nakładów finansowych ze strony budżetu miasta, a na pewno przyczyni się do rozładowania korków na kierunku wschód-zachód. Mniejsza ilość samochodów w lewobrzeżnym centrum Warszawy wpłynie też na poprawę jakości powietrza.

źródło: propertynews.pl


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto