22 osoby zostały ranne podczas wczorajszego zderzenia tramwajów na wolskim rondzie Daszyńskiego. O godz. 16.19 tramwaj linii 22 jadący w stronę ronda Zawiszy uderzył w tył tramwaju linii 24, który skręcał w lewo w ul. Prostą. Obydwa pojazdy wypadły z szyn.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na torach utworzył się tramwajowy korek, pasażerowie wysiadali zdezorientowani. Lekkie obrażenia odniosły 22 osoby. Miały urazy kończyn oraz głowy - głównie twarzy i uszu. Pomocy udzielało im sześć zespołów pogotowia ratunkowego. Najciężej ranni zostali opatrzeni i przewiezieni do kilku najbliższych warszawskich szpitali.

W wyniku wypadku na ul. Prostej i Towarowej utworzył się gigantyczny korek. Przez kilka godzin ta część miasta była całkowicie sparaliżowana.

Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Tramwajarze podejrzewają, że zawiniła popsuta zwrotnica, która nie zadziałała, jak powinna, i jadący prosto tramwaj 22 tym razem skręcił w lewo za 24. - Przyczyny wypadku będzie ustalała specjalna komisja - zapewnia Michał Powałka, rzecznik rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Po dwóch godzinach udało się udrożnić ruch tramwajowy na ul. Prostej, ale wciąż zablokowana była ul. Towarowa.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!