Krzysztof Chrobak: Jesteśmy zbyt słabo przygotowani by myśleć o awansie

Filip Bares
Filip Bares
Polonia ma poważne braki kadrowe
Polonia ma poważne braki kadrowe Kaja Krasnodębska
- Trenujemy na sztucznym boisku, często na jednej połowie - mówi trener warszawskiej Polonii Krzysztof Chrobak. Czarne Koszule przegrały w sobotę 0:2 w derbach stolicy z Ursusem i awans do II ligi powoli staje się marzeniem ściętej głowy.

Jak Pan ocenia to spotkanie z Ursusem?
Nie mam zastrzeżeń o motywację czy zaangażowanie. Kontuzja Grześka Wojdygi na samym początku meczu ustawiła ten mecz. Nieuznana bramka dla nas też była trochę kontrowersyjna, nie wiem co tam się stało. Szybko stracona bramka, musieliśmy gonić wynik od początku. Szkoda mi drugiej bramki, straconej po stałym fragmencie. Po prostu nie upilnowaliśmy ich w polu karnym.

Czy już wiadomo czy kontuzja Wojdygi jest poważna?
Wynik mnie nie martwi tylko właśnie sytuacja kadrowa. Nie wiemy jak poważna jest to kontuzja, ale raczej Wojdyga będzie musiał odpocząć na dłużej. Mamy bardzo wąską kadrę i tym się przejmuję najbardziej.

Na trybunach był Rafał Zembrowski, który odszedł z Polonii zimą. Jak bardzo brakuje wam takiego zawodnika jak on?
Bardzo. Rafał był naszym podstawowym obrońcą, a czasami numerem 6. Zawsze był zawodnikiem, który był w czołówce minut rozegranych w naszej drużynie i to na nim chcieliśmy budować zespół. Z kontuzją Wojdygi i odejściem Zembrowskiego cały środek naszej obrony się rozleciał.

Za Wojdygę na boisku pojawił się Adrian Sołducha
Tak, on jest bardziej defensywnym pomocnikiem i był to prawie, że debiut dla niego. Jesienią rozegrał tylko kilka minut, ale wypadł pozytywnie.

Kłopoty finansowe Polonii Warszawa mogą skończyć ich sezon przed rundą wiosenną

W sobotę Polonia ma nadzieję zagrać w Sulejówku.

Kłopoty finansowe Polonii Warszawa mogą skończyć ich sezon p...

Czy przez sytuację finansową klubu piłkarze są czasem zdemotywowani na treningach? Trudno grać zapewne w takich warunkach.
Nie ma co ukrywać, że są takie momenty, gorsze czy lepsze. Mamy słabe warunki treningowe, bo gramy na sztucznym boisku i najczęściej na jednej połowie, żeby nie niszczyć całego boiska. Sztuczna murawa źle odbija się też na zdrowiu starszych zawodników.
Wierzycie jeszcze w awans?
Powiem tak - w każdym meczu walczymy o zwycięstwo. Mecze z Victorią i Ursusem pokazały, że motorycznie jesteśmy przygotowani, ale przez warunki treningowe i braki kadrowe nie możemy myśleć o awansie.
Polonia Warszawa - KS Ursus Warszawa 0:2. Blamaż Czarnych Koszul w derbach stolicy