Ksiądz Antoni Lewek nie żyje

Po krótkiej, lecz ciężkiej chorobie w niedzielę rano zmarł ks. prof. dr hab. Antoni Lewek, twórca Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego - informuje uczelnia.
Pogrzeb ks. prof. Antoniego Lewka odbędzie się w sobotę 24 lipca w Ostrowie Wielkopolskim

. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 11.00 w kościele p.w. N.M.P. Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim, po której nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz przy ul. Limanowskiego.

Dzień wcześniej, 23 lipca,

Msza św. środowisk uniwersyteckich odbędzie się w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu o godz. 12.00.

Ks. prof. Antoni Lewek był kapłanem archidiecezji poznańskiej (wyświęcony w 1963 r.). Studia specjalistyczne w zakresie homiletyki odbył na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (1967-1971) oraz w Institut für Katechetik und Homiletik w Monachium (1971-1973). Od 1973 był etatowym pracownikiem naukowym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (do 1999 - Akademia Teologii Katolickiej) w Warszawie.

W latach 1983-1999 był kierownikiem Katedry Homiletyki ATK. W 1982-1997 (trzy kadencje) - przewodniczącym Sekcji Homiletów Polskich przy Komisji Episkopatu ds. Nauki Katolickiej. Od 2004 – był także etatowym pracownikiem Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie.

Był inicjatorem i organizatorem nowej specjalności studiów na Wydziale Teologicznym ATK: Teologii Środków Społecznego Przekazu. Od 2002 r. - dyrektor Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie. Inicjator i organizator (od 2009 - przewodniczący) Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Medialnej i Dziennikarskiej im. Jana Pawła II (PSEMiD). Opublikował ponad 300 publikacji naukowych – artykułów i książek.

Ks. prof. dr hab. Antoni Lewek zmarł w niedzielę 18 lipca 2010 roku. Miał 70 lat.

O dacie i miejscu pogrzebu poinformujemy w najbliższym czasie.

źródło: www.uksw.edu.pl


Zobacz również:
Ks. Grzegorz Fabiński nie żyje
Beatyfikacja ks. Popiełuszki [relacja]
Ks. Boniecki: o świętach i Janie Pawle II
Kolejny krzyż papieski w stolicy
Ks. Kazimierz Sowa: życie to nie tylko ckliwe kolędy
Pożegnanie rektora UKSW Ryszarda Rumianka

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.