Festiwal KULmixTURA 2011 - zdjęcia Festiwal KULmixTURA 2011 - zdjęcia

Festiwal KULmixTURA 2011 - zdjęcia (© AJ)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Ten festiwal to ciekawy sposób spędzenia czasu z rodziną. Szczególnie robi wrażenie obcowanie z kulturą brazylijską i latynoamerykańską - mówili warszawiacy podczas festiwalu KULmixTURA 2011.

W tym roku w samo południe ulica Ząbkowska zamieniła się w prawdziwy wielokulturowy festiwal. Na ulicach Pragi mieszkańcy na własne oczy mogli zobaczyć charakterystyczne elementy kultur z najdalszych zakątków świata od Afryki przez Arabię na Ameryce Łacińskiej kończąc. 

Ulice Pragi w rytmie samby


Atrakcją festiwalu były pokazy tańców europejskich, przygotowane przez Mistrzowskie Formacje Taneczne. Dodatkowo odbyły się warsztaty z finalistami programu You Can Dance. Każdy mógł spróbować takich stylów jak flamenco, salsa czy walc wiedeński.

Na scenie głównej zagrały zespoły z różnych części świata. Na Pragę zawitały m.in. Kapela Czerniakowska, The Klika, Kariera czy Moleta.

Całą imprezę zakończyło widowisko muzyczno-taneczne o godzinie 22.00. Supershow West African Project – Bębniarze z Gwinei zagrali dla warszawiaków na bębnach djembe i balafonach.

Promocja tolerancji i turystyki


Dzięki takim wydarzeniom miasto chce otworzyć się na inne kultury i narodowości. Celem akcji co roku jest przełamywanie stereotypów i burzenie murów pomiędzy narodami. Dla warszawiaków to moment, kiedy mogli poznać i przekonać się do nowych kultur i podróży po całym świecie.

Wielokulturowe Street Party 2011 - zobacz zdjęcia:
Edyta Nowicka - 135 zdjęć!
Marcin Olejnicki - najpięniejsze tancerki
Tomasz Kubryń - relacja z finału imprezy
Jarosław Kubak - relacja z parady


Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

xyz (gość)

Błędy. Nie The Klika tylko THS Kilka, i jaka Moleta? Błąd na błędzie :(
YCD było pod Warszawą Wileńską. Autorka chyba nawet na chwile nie była na miejscu.

zs (gość)

hehe. autorce chyba nie chciało się pisać tekstu więc zerżnęła z tekstu zeszlorocznego XD

wawa82 (gość)

?. Za takie bzdury pani Aleksandra powinna z miejsca 2 spaść poniżej 0, chyba, że miała na celu wprowadzenie opinii publicznej w błąd..