Wieżowiec Millennium Plaza przy pl. Zawiszy będzie prawdopodobnie nową siedzibą Kupieckich Domów Towarowych. Pierwsi handlarze mają pojawić się tam późną jesienią. Kupcy będą się teraz starać o obniżenie kosztów komorniczych lipcowej akcji w KDT, którymi zamierza ich obciążyć ratusz. Wczoraj na rogu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej zorganizowali wystawę zdjęć pokazujących historię hali.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jeden z udziałowców KDT Cezary Szczepański zdradził nam, że kupcy przeniosą się do biało-niebieskiego wieżowca Millennium Plaza na przełomie października i listopada. - Rozmowy i negocjacje jeszcze trwają. Kupcy muszą podjąć decyzję, czy warunki zaproponowane przez gospodarza obiektu będą im odpowiadać - mówi Szczepański.

Wątpliwości handlujących wzbudza stawka czynszu, czyli około 150 zł za mkw. miesięcznie. - To duża kwota. Wcześniej oferowano nam niższą. Teraz korzysta się z tego, że jesteśmy w trudnej sytuacji - dodaje Szczepański. Budynek przy pl. Zawiszy musi zostać najpierw dostosowany do potrzeb kupców. - Wstępnie ustalono, że zmieści się tam około połowa handlarzy z hali - ocenia Szczepański.

Na razie sprawy nie chce komentować zarządca budynku. - Kiedy zostaną podpisane odpowiednie umowy, wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej - mówi Michał Witkowski z firmy Atlas Estatment.

Nad handlarzami wciąż wiszą czarne chmury. Miasto obciąży kupców kosztami lipcowej akcji z komornikiem. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała w wywiadzie dla TVN Warszawa, że będzie to kilkaset tysięcy złotych. - Będziemy wnosić o obniżenie kary, bo większość szkód wyrządzili ochroniarze z Zubrzyckiego - broni się Damian Grabiński, rzecznik spółki KDT.

Kupcy mają jeszcze jeden problem. - Ratusz ma do nas pretensje, że pozostawiliśmy górę śmieci po sobie - mówi Grabiński. - Nie wiedzieliśmy jednak, że taki problem istnieje - dodaje. Twierdzi, że gdyby do kupców dotarła taka informacja, wezwaliby odpowiednią firmę, która usunęłaby odpadki. - Zarząd KDT wyprowadzał się jako ostatni i widział, ile jest pozostawionych śmieci - mówi tymczasem Tomasz Andryszczyk, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Przetarg na sprzedaż i rozbiórkę byłej hali KDT zostanie rozpisany we wrześniu. Część kupców już handluje na bazarze przy ul. Wałbrzyskiej, inni pracują na pozostałości Jarmarku Europa.

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  wilanowska (gość)

  Do wynajęcia miejsca bazarowe przy metrze Wilanowska !!!

  Targowisko „Wilanowska” przy samym metrze Wilanowska zaprasza osoby zainteresowane handlem do wynajęcia miejsca.

  Do wynajęcia namioty na różny towar.

  Targowisko strzeżone(ochrona), prąd i toaleta.

  Wszelkie pytania i informacje szczegółowe pod numerem telefonu 600071647.

  Więcej na temat: