Leśnicy przeniosą się do dawnej siedziby Asseco. Wartość biurowca jest szacowana na 10 mln EUR – ujawnia "Puls Biznesu".

O Lasach Państwowych (LP) jest głośno nie tylko z powodu powracających jak bumerang sporów z branżą drzewną. Niedawno znaleźli się na krótkiej liście chętnych do zakupu Polskich Kolei Linowych, teraz zaczynają przygotowania się do przeprowadzki.

Zobacz: Nowy gmach UW na ulicy Dobrej. Kolorowe ściany i szklana elewacja [ZDJĘCIA]

Od połowy ubiegłego roku leśnicy szukali działki w Warszawie pod budowę siedziby. Ostatecznie jednak zdecydowali się na zakup gotowego budynku, w którym będzie mogło pracować 300 osób.

- W tej chwili prowadzimy rozmowy handlowe z właścicielami nieruchomości, spełniających nasze oczekiwania pod względem funkcjonalnym. Więcej szczegółów nie możemy podać. Jeszcze nie podpisaliśmy żadnej umowy - mówi Anna Malinowska, rzeczniczka LP.

Według nieoficjalnych informacji, Generalna Dyrekcja LP i jej jednostki kupią budynek przy ul. Grójeckiej, który do jesieni ubiegłego roku wynajmowało Asseco Poland. Ma on 5,8 tys. mkw. i jest wart - według szacunków - około 10 mln EUR (ponad 41 mln zł).

Zobacz koniecznie: Budynek przyjazny Warszawie, czyli plebiscyt na obiekt zbudowany z szacunkiem dla przestrzeni

W budynku przy Grójeckiej, oprócz Dyrekcji Generalnej LP, mają się znaleźć: Centrum Informacyjne LP, Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych i Zakład Informatyki LP.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!