Zaczyna się modernizacja 15 ławek chopinowskich rozstawionych na szlaku od Łazienek Królewskich po plac Krasińskich. Te oryginalne miejskie meble, będące wyjątkową atrakcją turystyczną stolicy, zabierane są ze swoich lokalizacji na około dwa miesiące.Pora na modernizację
Zakres prac przewiduje między innymi montaż nowego typu włączników muzyki, które będą podświetlone na niebiesko. Zainstalowane zostaną także nowszej generacji głośniki. Wymieniona zostanie większość elektroniki odpowiedzialna za prawidłowe działanie ławek. Przy fotokodach QR, umożliwiających pobranie z Internetu aplikacji chopinowskiej, pojawią się innowacyjne tagi NFC, które połączą użytkownika urządzenia mobilnego z przypisanym adresem strony www.
Ławki chopinowskie będą również odnowione z zewnątrz. Żeliwne nogi zostaną oczyszczone metodą piaskowania, następnie pokryte warstwą cynku, co uchroni je przed korozją i na końcu pomalowane.

Czytaj też: Zmiana ruchu w okolicach ul. Kleszczowej. Kolejny etap prac remontowych

Ławki chopinowskie wrócą na swoje miejsca w grudniu. Koszt modernizacji przeprowadzonego przez Zarząd Oczyszczania Miasta to 76,5 tys. zł.

Grające ławki
Edukacyjny szlak multimedialnych „Ławeczek Chopina” uruchomiony został przed niemal pięcioma laty w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Dzięki możliwości odtworzenia dźwięku przybliżają spacerującym kompozycje pianisty. Wystarczy nacisnąć guzik, aby z ławki dobiegł fragment utworu. Ławki chopinowskie zostały ustawione w miejscach związanych z młodością kompozytora. Na każdej z nich znajduje się opis wybranej lokalizacji uzasadniający jej powiązanie z Fryderykiem Chopinem.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!