redZaktualizowano
Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2. Wielkie zwycięstwo Wojskowych po dramatycznym meczu! [ZDJĘCIA] Grzegorz Dembiński, Jacek Wylegalski
Legia Warszawa pokonała 2:1 Lecha Poznań w meczu 28. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg i rozstrzygnął się w samej końcówce.

Pojedynek był zapowiadany jako hit naszej ligi i nie zawiódł oczekiwań. Od początku drużyny stwarzały sobie sporo okazji podbramkowych, a kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Bułgarskiej nie mogli narzekać na brak emocji.

Pomimo szybkiego tempa, bramki padały dopiero w ostatnich minutach. Wynik meczu otworzył strzałem głową Tomasz Kędziora. Obrońca Lecha Poznań dobrze wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i dał prowadzenie gospodarzom w 82. minucie spotkania.

Gola wyrównującego strzelił Maciej Dąbrowski w 88. minucie, a decydujące trafienie padło już w czwartej minucie doliczonego czasu gry, kiedy głową do siatki "Kolejorza" trafił Fin Kasper Hamalainen - były piłkarz Lecha. Na stadionie zapadła kompletna cisza, a Legia cieszyła się z cennego zwycięstwa w ligowym klasyku.

Liderem tabeli pozostaje Jagiellonia Białystok, ale na dwie kolejki przed zakończeniem pierwszej części sezonu, drużyna ze stolicy ma tylko punkt straty do pierwszego miejsca.