Legia, koszykówka. Warszawiacy w końcu ze zwycięstwem

Aleksandra Podgórska
Legia, koszykówka. Warszawiacy w końcu ze zwycięstwem Marcin Bodziachowski/legionisci.com
Legia, koszykówka. W piątkowy wieczór koszykarze Legii wreszcie zdobyli pełną pulę punktów, pokonując 88:57 Zagłębie Sosnowiec. Mecz w wilanowskiej hali obejrzał komplet widzów.

Stołeczni koszykarze odnieśli swój pierwszy triumf w tegorocznych rozgrywkach I ligi. W pierwszym meczu granym u siebie pokonali zawodników z Sosnowca 88:57. Był to prawdziwy pokaz siły, który zgromadził na trybunach komplet publiczności.

Legioniści zaczęli sezon od dwóch porażek. O ile w meczu z Krosnem nie byli faworytami, o tyle spotkanie ze Zniczem Pruszków mogło potoczyć się zupełnie inaczej. Jeśli Legia chciała więc zatrzeć złe wrażenie, mecz w hali na Wilanowie był ku temu doskonałą okazją.

Podopieczni trenera Piotra Bakuna w stu procentach wykorzystali swoją szansę. Wypracowali sporą przewagę po dwóch pierwszych kwartach, ale niestety nie udało jej się powiększyć po przerwie. Na szczęście Legioniści utrzymali koncentrację do końca i nie powtórzyli błędów z meczu z Zagłębiem Sosnowiec, kiedy mimo początkowej przewagi, pozwolili się dogonić rywalom. Gospodarze zaprezentowali przed kibicami dużo efektownych akcji, grali też na wysokiej skuteczności. W barwach Legii zadebiutował Łukasz Wilczek. Szczególnie dobra w jego wykonaniu była pierwsza połowa meczu. W całym spotkaniu nowy rozgrywający warszawskiej drużyny miał 7 asyst, zdobył 2 punkty, zaliczył 2 zbiórki i 3 przechwyty.

Z gry swojego zespołu byli zadowoleni kibice, którzy tłumnie przybyli na Wilanów, aby dopingować Legię. Głośny doping z pewnością mobilizował koszykarzy do jeszcze lepszej gry. Kontynuowana będzie też tzw. Rywalizacja Dzielnic. Akcja, prowadzona przez grupę Warszawscy Fanatycy, wzbudza duże zainteresowanie podczas koszykarskich meczów. W minionym sezonie zwyciężył Mokotów, w tym roku rywalizacja może być jeszcze bardziej zacięta, ponieważ spotkania rozgrywane będą w trzech miejsach: na Bemowie, na Wilanowie i w hali Torwar.

W 4. kolejce I ligi Legia zmierzy się na wyjeździe z SKK Siedlce. Zmienieny został termin meczu. Legioniści zagrają w Siedlach w sobotę, 18 października o godz. 18:00. Dzięki temu kibice nie będą musieli wybierać pomiędzy meczem piłkarzy (grają w piątek z Lechią Gdańsk), a koszykarzy.