Legia - Pogoń 3:1. Dwie bramki samobójcze, pewne zwycięstwo lidera [ZDJĘCIA]

Dotychczas pojedynki między tymi rywalami nazywano "meczami przyjaźni" ze względu na wzajemną sympatię kibiców. Tym razem bardziej "przyjaźnie" nastawieni byli na początku spotkania piłkarze, którzy "podarowali" sobie nawzajem po jednym golu. Legia - Pogoń 3:1.

Legia - Pogoń 3:1

Bramki: 0:1 Jakub Wawrzyniak (4-samobójcza), 1:1 Wojciech Golla (13-samobójcza), 2:1 Jakub Rzeźniczak (43), 3:1 Władimir Dwaliszwili (63).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Tomasz Jodłowiec, Władimir Dwaliszwili, Jakub Wawrzyniak. Pogoń Szczecin: Wojciech Lisowski, Takafumi Akahoshi, Maksymilian Rogalski, Takuya Murayama.

Kibice zgromadzeni w Warszawie mieli powody wierzyć, że Legia nie będzie miała problemów z Pogonią Szczecin w 17. kolejce. "Portowcy" nie wygrali meczu ekstraklasy w stolicy od 1983 roku i nie wywalczyli kompletu punktów w starciu z Legią od 15 lat.

W dodatku do zdrowia powróciło kilku podstawowych piłkarzy gospodarzy, na czele ze słowackim bramkarzem Dusanem Kuciakiem, który z powodu kontuzji pauzował od sierpnia.

Już w czwartej minucie obrońca gospodarzy Jakub Wawrzyniak skierował piłkę do własnej siatki, zmieniając tor jej lotu po niecelnym strzale Wojciecha Lisowskiego. Nie minęło nawet 10 minut i podobnie we własnym polu karnym zachował się Wojciech Golla, który niefortunnie przeciął dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego.

Gospodarze z czasem oddawali coraz więcej groźnych strzałów z dystansu, jednak świetnie w bramce Pogoni spisywał się Radosław Janukiewicz. Goście potrafili wyprowadzić kilka kontrataków, które kończyli jednak zwykle niecelnymi uderzeniami.

Dopiero w końcówce pierwszej połowy legioniści przypomnieli sobie o roli faworyta i zaczęli bardziej kontrolować wydarzenia na boisku. W 38. minucie Janukiewicz musiał wybiec na ponad 30 metrów z bramki, aby zatrzymać Michała Kucharczyka i skutecznie interweniować. Chwilę później obronił uderzenie głową i dobitkę Tomasza Jodłowca, ale w końcu skapitulował.

W 43. minucie z lewego skrzydła dośrodkował Tomasz Brzyski, a z bliskiej odległości uderzeniem z woleja do siatki trafił Jakub Rzeźniczak, zdobywając czwartą bramkę w sezonie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1.

Po zmianie stron gospodarze nie pozostawili rywalom złudzeń i praktycznie nie dopuścili ich pod własne pole karne. W 63. minucie Władimir Dwaliszwili ustalił wynik spotkania, wykorzystując dośrodkowanie Tomasza Jodłowca z lewego skrzydła. Piłka po jego uderzeniu głową wprawdzie odbiła się od słupka, ale Gruzin nie miał problemu z dobitką do pustej bramki. Napastnik Legii ma już dziewięć trafień w ekstraklasie w tym sezonie.

Z czasem gospodarze grali z coraz większą swobodą i tylko dobre interwencje Janukiewicza zapobiegły bardziej dotkliwszej porażce "Portowców". W doliczonym czasie gry potężny strzał na bramkę Pogoni oddał z ok. 30 metrów rezerwowy Patryk Mikita, ale piłka odbiła się od poprzeczki i opuściła boisko.

Legia okupiła to zwycięstwo zdrowiem dwóch piłkarzy. W 25. minucie z murawy zszedł Cypryjczyk Dossa Junior, a krótko po zmianie stron groźnie wyglądającego urazu doznał Kucharczyk i nie był w stanie opuścić placu gry o własnych siłach.

Goście natomiast od 41. minuty grali bez wsparcia swojego trenera. Dariusz Wdowczyk zbyt żywiołowo reagował na decyzję arbitra i sędzia Krzysztof Jakubik odesłał go na trybuny.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0