Legia Warszawa - Spójnia Stargard 76:72. Stołeczny klub nie bez problemów pokonał najsłabszą drużynę Energa Basket Ligi

Filip Bares
Filip Bares
Rusłan Patiejew i Marcel Wilczek
Rusłan Patiejew i Marcel Wilczek Szymon Starnawski
Legia Warszawa - Spójnia Stargard 76:72. Stołeczny klub po raz kolejny pokonał zespół ze Stargardu w tym sezonie i ponownie bohaterem legionistów został Omar Prewitt. Amerykański import tym razem rzucił 25 punktów i był kluczową postacią w sobotnie popołudnie.

Legia Warszawa i Spójnia Stargard po raz pierwszy zagrały ze sobą w tym sezonie w listopadzie. Wówczas Wojskowi zwyciężyli na wyjeździe 94:72 i do dziś nie byli w żadnym meczu sezonu tak skuteczni jak wówczas.

Legia Warszawa - Spójnia Stargard 76:72

Stołeczni koszykarze nie oszczędzili w sobotę swoich kibiców zebranych w Hali Bemowo. Najpierw odrobili w trzeciej kwarcie ośmiopunktową stratę, by w czwartej roztrwonić własną. Na minutę przed końcem goście doprowadzili do wyrównania po trafionym rzucie zza łuku. Na 11 sekundprzed końcem Legia objęła prowadzenie, którego już nie oddała.

Omar Prewitt Show

Liderem legionistów był po raz kolejny Omar Prewitt. Amerykanin urodzony w stanie Kentucky zdobył 11 punktów w samej pierwszej połowie, a mecz zakończył z 25 punktami i 9 zbiórkami.
Przy stanie 52:59 dla gości Prewitt zdobył ważne pięć punktów z rzędu, trafiając raz zza łuku i i raz kończąc pod koszem z wyraźnym kontaktem ze strony rywala.

Legia Warszawa - Spójnia Stargard 76:72. Stołeczny klub nie ...

W barwach Spójni najlepszym zawodnikiem okazał się Rod Camphor, który rzucił 23 punkty na świetnej skuteczności 7/13 i dołożył 8 zbiórek. Podczas pierwszego starcia ze Spójnią w listopadzie Prewitt też był liderem warszawian rzucając 27 punktów.

Festiwal trójek

Tak jak w NBA, w PLK co raz więcej zespołów skupia się na rzutach zza łuku. Spójnia trafiła aż 11 na 27 rzutów za trzy (40,7 procent), a legioniści 9 na 25 (36 procent). Stołeczny klub jednak dużo lepiej wykańczał akcje pod koszem i wewnątrz łuku - 50 procent w porównaniu z zaledwie 37 procent gości. Spójnia dokonała rzeczy niecodziennej rzucając na lepszym procencie za trzy niż za dwa.

Na trybunach

Kibice Legii przyzwyczaili nas do świetnych opraw na Łazienkowskiej, a teraz dokonali tego na meczu koszykówki. W Hali Bemowo fani rozsypywali biały proszek i stworzyli niesamowitą atmosferę.

FAME MMA 3. Monika Godlewska ćwiczy przed debiutem w MMA. Sz...