Legia Warszawa wytrzymała opór Miasta Szkła. Amerykański pojedynek w Krośnie

Filip Bares
Filip Bares
Legia Warszawa kontynuuję walkę o fazę play-off Energa Basket Ligi. W niedzielę koszykarze Tane Spaseva wygrali w Krośnie 88:85, ale nie zabrakło nerwów w końcówce spotkania. Oczy kibiców zwrócone były na dwóch Amerykanów po dwóch stronach barykady.

Legia Warszawa nie zawiodła swoich kibiców i pokonała w niedzielę Miasto Szkła Krosno 88:85 w meczu 26. kolejki Energa Basket Ligi. Tym samym podopieczni Tane Spaseva przedłużyi swoją zwycięską passę do trzech wygranych z rzędu i wciąż liczą się w walce o ostatnie, ósme miejsce premiujące grą w fazie play-off.

Legia Warszawa - Miasto Szkła Krosno. Ważny wyjazd dla stołecznego klubu

Legia Warszawa - Miasto Szkła Krosno. Ważny wyjazd dla stołe...

Legioniści od samego początku kontrolowali przebieg spotkania i już w pierwszej kwarcie odpowiedzieli na pierwsze punkty rywali serią 10 "oczek" z rzędu. W drugiej i trzeciej odsłonie stołeczni dalej narzucali rywalom swoje tempo gry i grali bardzo konsekwentnie. W trzeciej kwarcie prowadzenie warszawiaków wzrosło nawet do szesnastu punktów.

W ostatniej kwarcie drużyna Spaseva straciła jednak koncentrację. Z szesnastu punktów zrobiły się nagle cztery i Legia musiała walczyć o dwa punkty do samego końca. Nerwowo zrobiło szczególnie przy stanie 84:81, gdy gospodarze trafili zza łuku i przewaga Legii wynosiła już tylko jeden punkt. Na szczęście warszawskiego zespołu Keanu Pinder i Sebastian Kowalczyk nie pomylili się w końcówce z rzutów wolnych i zapewnili zespołowi zwycięstwo.

- Kto mówi, że jakieś spotkanie jest łatwe, ten nie zna polskiej ekstraklasy - powiedział po meczu trener Spasev.

Gospodarzy do zwycięstwa prawie poprowadził Amerykanin Jabari Hinds. Zawodnik Miasta Szkła zdobył 26 punktów, ale okazał się gorszy od Amerykanów po warszawskiej stronie - Omara Prewitta i Pindera.

- W każdym meczu w tej lidze, szczególnie wyjazdowym jest ciężko wygrać. Przez trzy kwarty graliśmy to co chcieliśmy, to co trenowaliśmy. Jestem zadowolony z trzech pierwszych kwart. W czwartej kwarcie brakowało nam trochę łatwych punktów. Ta część gry jest do analizy. Mieliśmy sytuacje, ale byliśmy trochę zaskoczeni - zakończył.

Koszykówka: Legia Warszawa - Spójnia Stargard. Stołeczni zwyciężają [ZDJĘCIA]

Koszykówka: Legia Warszawa - Spójnia Stargard. Stołeczni zwy...

Teraz legionistów czeka powrót do domu. W niedzielę w Hali Bemowo OSiR podejmą MKS Dąbrowę Górniczą