Posiłki w szpitalach - powstały niedawno fanpage o takiej nazwie zdobył dużą popularność wśród internautów. Codziennie publikowane są na nim zdjęcia posiłków z polskich szpitali. Rozmawialiśmy z twórcami strony.

Posiłki w szpitalach. Jakie są? Zobacz- Pomysł wziął się z dwóch moich pobytów w szpitalu. Byłem hospitalizowany na różnych oddziałach, jednak jedzenie było tak samo koszmarne. Wtedy właśnie pomyślałem o utworzeniu tej strony - opowiada twórca strony "Posiłki w szpitalach", Tomek.

Na fanpage'u, który zobaczycie TUTAJ, codziennie publikowane są zdjęcia "wykwintnych" dań ze szpitali z całej Polski. Często okrasane są zabawnym komentarzem. Po dłuższym namyśle całość jest jednak bardzo przygnębiająca, ale niektórzy mówią, że przecież "do szpitala się chodzi wyleczyć a nie najeść".

Ludzie nadsyłają mnóstwo zdjęć do autora strony. W ciągu 7 dni otrzymał ich ponad 230. - Niestety muszę robić selekcję nadesłanych materiałów, w przeciwnym razie zaspamowałbym fanów. Staram się działać bezstronnie i opisywać zdjęcia tak, aby nie urazić nikogo, ale czasem gdy widzę kiepski posiłek to spontanicznie dodam kilka słów od siebie (trochę dla humoru a trochę dla poddenerwowania pracowników danej szpitalnej kuchni) - opowiada humorystycznie Tomek.

Szpitale w Polsce od lat narzekają na zbyt niską stawkę żywieniową. Jak wykarmić porządnie rosłego mężczyznę przy dziennej stawce 7,60 zł ? Sytuację idealnie puentują słowa autora strony: "według mnie dobry i sycący posiłek to też bardzo dobra forma kuracji i regeneracji czy to po operacji, czy przed nią".

Ta galeria należy do serwisu Hallo - rozrywkowej części portali naszemiasto.pl. Kliknij i sprawdź!

Hallo

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ja (gość)

dlatego ja sobie zamówiłem kebaba :D chociaż jak leżałem w szpitalu, fakt faktem śniadania i kolacje to porażka, ale obiady nawet dobre, chociaż trochę za mało jak dla mnie, słyszałem, że od Wyszyńskich podobno, ale godzina, o której posiłki są podawane to już sam nie wiem czy głupota czy debilizm, zdecydowanie dużo za wcześnie

Bezglutenowa (gość)

Wiecie, że w szpitalach nie ma ,,diety bezglutenowej'', mimo tego że jest to sposób ,,leczenia'' nieuleczalnej choroby? Jest dieta wątrobowa i cukrzycowa... Czasem nie można zjeść nic z tego co jest na talerzu...

damianeq.k@...

Jedzenie w Polskich szpitalach jest straszne, jedyne dobre jedzenie w szpitalu dostałem kiedy zajmowała się nim firma Dussmann