Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

LG 29UM68 - recenzja niedrogiego monitora 21:9 dla graczy

Materiał Partnera Zewnętrznego
Przetestowaliśmy monitor ultrapanoramiczny dla graczy LG 29UM68. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tym, jak ciekawy sprzęt kupić można w tak niskiej jak na monitor 21:9 cenie.

O formacie 21:9 słów parę
Mój pierwszy kontakt z monitorami w formacie ultrapanoramicznym, czyli wyświetlającymi obraz w kinowych proporcjach 21:9 nie był zbyt udany. Pamiętam, że dwa lata temu, patrząc po raz pierwszy na bodajże 24-calowy monitor Ultra Wide zastanawiałem jak można patrzeć na tak niewielki ekran o tak bardzo nietypowych proporcjach. Oczywiście okazało się, że chodzi wyłącznie o rozmiar. Nie dajcie sobie nigdy wmówić, że rozmiar nie ma znaczenia... no, przynajmniej jeśli chodzi o monitory 21:9! Jakiś czas później miałem przyjemność korzystać na co dzień z monitora LG 29UM67P, który obecnie użytkuje nasza redaktorka Ania. Przyznam, że trudno było mi się z nim rozstawać. Dlaczego? Odpowiem Wam na to pytanie, opisując przy okazji najnowsze wcielenie popularnego monitora Ultra Wide 21:9 dla graczy - LG29UM68, na którym pracuję obecnie.

Do formatu 21:9 wiele osób podchodzi obecnie tak bardzo sceptycznie, jak niegdyś sceptycznie podchodzono do formatu 16:9, wypierającego niemal kwadratowy obraz o proporcjach 4:3. Jeśli nie wiecie czym jest 21:9, przejdzcie się do kina. Większość nowych produkcji wyświetlana jest właśnie w takim formacie. Korzystacie z monitorów 16:9 i przy oglądaniu filmów macie u góry i u dołu ekranu czarne pasy? Cóż, najwyraźniej podziwiacie materiały dostosowane do monitorów Ultra Wide, które moim zdaniem są przyszłością domowej rozrywki oraz... pracy biurowej.

LG 29UM68 - rewelacyjny następca bardzo dobrego monitora!

________________________________________
LG 29UM68 - specyfikacja Ekran: IPS 29", 2560x1080 pikseli, 21:9 UltraWide
Jasność: 250 cd/m2
Czas reakcji: 14 ms
Czas reakcji GTG: 5 ms
Gamut: ponad 99% pokrycia sRGB
Złącza: DisplayPort, 2 x HDMI, jack audio
Głośniki: TAK (2x 5 W)
Klasa energetyczna: B (56,5 W)
________________________________________
LG 29UM68, który dotarł do naszej redakcji to monitor reklamowany jako monitor dla graczy i jest to w pełni uzasadnione. Ba, nazwałbym go nawet "sprzętem dla mas", głównie ze względu na wszechstronność i atrakcyjną cenę. Urządzenie, jak na sprzęt w formacie 21:9 o przekątnej 29-cali, jest wycenione bardzo rozsądnie i w przeciwieństwie do wielu innych gamingowych monitorów nie kosztuje równowartości średniej krajowej. 1299 złotych jest uczciwą ceną, choć niewiele wyższą od tej, w jakiej sprzedawany był model LG29UM67-P. Wyższa cena wynika głównie z faktu, że testowany przez nas egzemplarz wyposażony jest w... głośniki. Spośród gamingowych funkcji w oczy rzuca się zwłaszcza AMD Freesync, czyli technologia redukująca opóźnienie sygnału i zapobiegająca powstawaniu "porwanych" klatek i efektu "poszarpanego" obrazu, dzięki synchronizacji pracy karty graficznej od AMD i monitora. Odpowiednikiem technologii AMD Freesync dla kart Nvidia jest G-Sync, którego monitor nie obsługuje (podobnie jak inne niedrogie monitory).

LG jako zdecydowany lider rozwiązań UltraWide bardzo dba o zadowolenie swoich klientów. W sporych rozmiarów kartonie, wraz z każdym monitorem (także tym testowanym), znajdziemy broszurkę, która potwierdza spełnienie przez dany egzemplarz rygorystycznych norm w zakresie parametrów takich jak gamma, temperatura barwowa, odchyłki od niej, a także parametru Delta E. Każde urządzenie testowane jest indywidualnie, posiada własny certyfikat oraz wykresy z wynikami. W zestawie znalazł się jeszcze kabelek zasilający oraz przewód HDMI.

Czytaj więcej: http://www.conowego.pl

od 7 lat
Wideo

Triki WhatsApp

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto