Uważana za najbardziej klimatyczną i reprezentacyjną ulicę po prawej stronie Wisły - Francuska - przejdzie gruntowny lifting. Dzisiaj o godz. 23 zajmą ją drogowcy, którzy przez najbliższych kilka miesięcy będą wygładzać podłoże i naprawiać nawierzchnię. W ramach pierwszego etapu inwestycji - modernizacji ul. Paryskiej - zostanie ona zamknięta dla ruchu samochodowego i pieszego na odcinku od ul. Wersalskiej do Zwycięzców (bez skrzyżowania z ul. Zwycięzców). Wstęp będą tu mieli tylko mieszkańcy okolicznych bloków i domków. Oni też będą mogli tu wjechać samochodem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Remont ma charakter generalny. Zostaną wymienione nawierzchnia i chodniki, poszerzymy też jezdnię. Ale nie z uwagi na przejazd, a po to, by wydzielić na niej zatoczki parkingowe. Pojawi się też więcej zieleni - informuje rzecznik Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych Małgorzata Gajewska.

Remont ma rozwiązać problem związany z parkowaniem aut na tym reprezentacyjnym odcinku. Poprzez zwężenie chodnika, który teraz i tak w znacznej części zajmowany jest przez samochody, powstanie 90 nowych miejsc parkingowych. Jezdnię od chodnika oddzielać będą pasy zieleni. Część drzew zostanie wycięta na potrzeby remontu, ale jednocześnie zasadzone zostaną nowe. Pojawią się nowe latarnie, słupki, wiaty przystankowe i stojaki na rowery.

- Wszystko zostało pomyślane tak, aby Paryska stała się miejscem przyjaznym i funkcjonalnym dla mieszkańców. Zadbano również o walory estetyczne projektu. Całość będzie utrzymana w tonacji szaro-grafitowej - tłumaczy Gajewska. Ruch w tym rejonie ma usprawnić budowa ronda łączącego ulice Wawelską, Brukselską i Paryską.

W związku z przebudową autobusy komunikacji miejskiej w obu kierunkach zostaną skierowane na trasę objazdową. Linie 117, 147, N22 i N72 od skrzyżowania Egipskiej z Ateńską pojadą ulicą Saską, Zwycięzców, Francuską i dalej własnymi trasami. Linia 146 od skrzyżowania Wał Miedzeszyński/Wersalska pojedzie Wałem Miedzeszyńskim, ulicą Zwycięzców, Francuską i dalej własną trasą. Zawieszone zostaną przystanki Ateńska 01 i 02, Wersalska 01, 02 i 04 oraz Meksykańska 01 i 02. W zastępstwie utworzone będą następujące przystanki tymczasowe: Wandy 53 - na ul. Zwycięzców za skrzyżowaniem z ul. Królowej Aldony; Wandy 54 - na ul. Zwycięzców za skrzyżowaniem z ulicą Zakopiańską (w kierunku Francuskiej); Ateńska 51 - zlokalizowany na ulicy Saskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Ateńską.

Remont ul. Paryskiej ma potrwać do końca tego roku, ale na tym utrudnienia się nie kończą. Następnym etapem przebudowy będzie modernizacja skrzyżowania ul. Zwycięzców z Francuską. Trzeci, ostatni etap zakłada przebudowę Francuskiej.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!