Liga Europejska: Legia zremisowała z Gaziantepsporem 0:0 i awansowała do kolejnej rundy (ZDJĘCIA)

Jakub Baliński
W rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Europejskiej Legia Warszawa zremisowała 0:0 z Gaziantepsporem Gaziantep. Taki wynik dał "Wojskowym" awans do fazy play-off eliminacji Ligi Europejskiej.

Mecz na Pepsi Arenie nie mógł porwać kibiców. Legia przez cały mecz umiejętnie i szczęśliwie się broniła. Dobre akcje Gaziantepsporu wynikały głównie z błędów stołecznych obrońców.

Legia w piątek pozna swojego przeciwnika w fazie play-off eliminacji Ligi Europejskiej.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz:

94': Zwycięski remis dał Legii awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Kończymy relację i zapraszamy na kolejne już w najbliższy weekend.

94': Koniec meczu! Legia awansuje do kolejnej rundy!

93': Ależ groźnie Sosa. Piłka po jego strzale minimalnie mija bramkę Skaby. Co ciekawe, strzelec ukarany został żółtą kartką.

92': Rzut wolny dla Gaziantepsporu. Prawie cała drużyna turecka w polu karnym Legii. Obrońcy spokojnie wybijają piłkę.

91': Arbiter dolicza cztery minuty. W drużynie Gaziantepsporu Alper Acan melduje się na boisku.

90': Ostatnia minuta meczu! Jędrzejczyk zmienia Radovica. Skorża za wszelką cenę chce dowieźć remis do końca meczu.

88': Efekt przepychanki: żółte kartki dla Adina i Wawrzyniaka.

87': Mamy przepychankę na boisku. Tosun symulował uderzenie w twarz.

83': Po Hubniku widać niestety skutki długiej kontuzji. Czech nie potrafi groźnie uderzyć na bramkę Gaziantepsporu.

82': Żółta kartka dla Manu. Portugalczyk niepotrzebnie faulował bez piłki.

80': Możemy powoli mówić o klasycznej "obronie Częstochowy" w wykonaniu Legii. Na boisku dominuje Gaziantepspor. "Wojskowi" zostawiają zdecydowanie za dużo miejsca Turkom przed własnym polem karnym. Legia pod względem kondycyjnym nie wygląda najlepiej.

78': Hubnik nie potrafił minąć ostatniego tureckiego obrońcy. Stanąłby wtedy sam na sam z bramkarzem. Szkoda.

76': Groźnie strzelał Ivan, obrońcy Legii nie powinni zostawiać mu tyle miejsca. Z boiska schodzi Maciej Rybus. W jego miejsce na placu gry melduje się Michal Hubnik.

74': Dobre wyjście z kontrą Legii, ale Ljuboja zmarnował tę sytuację nie oddając nawet strzału na bramkę. Chyba Serb nie ma już siły.

73': Na boisku wchodzi najsłynniejszy gracz Gaziantepsporu, Wagner.

71': Skorża w drugiej połowie nastawił swój zespół na grę z kontry.

69': Borysiuk ostro kopnął piłkę w stronę bramki Karcemerskasa, ale piłkę na rzut rożny wybili obrońcy. Wrzutkę z narożnika boiska pewnie wyłapał litewski bramkarz Gaziantepsporu.

68': Brzydki faul na Rzeźniczaku. Emre Gurgun dostaje żółtą kartkę. Legia ma rzut wolny na wysokości pola karnego.

66': Popov szaleje w polu karnym "Wojskowych". Obrońcy Legii z trudem, ale wybijają piłkę na aut.

65': Strzał Wawrzyniaka odbija się od obrońców Gaziantepsporu

62': Sprytny strzał po ziemi Adina mija bramkę Skaby.

60': Dwa strzały Legionistów. Jednak Ani Radović , ani Wawrzyniak nie zagrozili bramce Turków

56': Zaostrza nam się gra na Pepsi Arenie. Coraz więcej fauli z obu stron

51': Sosa ładnie wrzucał z lewej strony, ale Skaba pewnie interweniował we własnym polu karnym.

50': Emre Gurgun powstrzymał szarżującego lewą stroną Wawrzyniaka.

49': Niebezpieczna kontra Turków. Rywale Legii mają rzut rożny. Turcy nie zagrozili jednak bramce Skaby.

46': Nowym kapitanem Legii został Michał Żewłakow. Turcy wyszli na drugą połowę w niezmienionym składzie.

46': Zaczynamy drugą połowę meczu

Przerwa: Janusz Gol zmienia Vrdoljaka. Skorża obawia się, że jego kapitan mógł dostać dzisiaj czerwoną kartkę. Mając już na koncie "żółtko" Vrdoljak wdawał się w niepotrzebne przepychanki z Turkami.

Przerwa: Legia powinna zaatakować rywala większą ilością graczy. Widać wyraźnie, że trener Skorża za wszelką cenę nie chce dzisiaj stracić gola. Gdyby nie błędy legionistów, Gaziantepspor nie miałby żadnych groźnych sytuacji bramkowych. Legia do drugiej połowy musi przystąpić w pełni skoncentrowana, awans jest już na wyciągnięcie ręki.

46': Koniec pierwszej połowy. Wracamy za 15 minut!

45': Będzie rzut wolny blisko narożnika pola karnego Turków. Nietypowy faul. Obrońca ciągnąl Vrdoljaka za włosy.

45': Sędzia dolicza minutę.

43': Było groźnie pod bramką Skaby. Sosa mijał polskich obrońców jak chciał, podał do Popova, ale ten, na szczęście dla Legii, uderzył nad poprzeczką.

42': Kurtulus ładnie centruje z prawej strony, ale Skaba pewnie łapie piłkę. Polski bramkarz był również faulowany.

40': Legia gra w ataku zdecydowanie za wolno.

37': Ajj, mało brakowało. Radović świetnie przedryblował obrońców, wrzucił w pole karne, ale Vrdoljak nie potrafił dobrze przyjąć i uderzyć w stronę bramki.

36': Źle Manu w obronie. Skaba ofiarnie interweniował w sytuacji sam na sam. Z powtórek wynika, że bramkarz Legii najpierw trafił w piłkę a później w nogi wychodzącego napastnika.

34': Fatalnie z wolnego Tosun.

33': Borysiuk fauluje i Turcy mają rzut wolny w niebezpiecznej odległości od bramki Skaby.

32' : Kurtulus ukarany żółtą kartką po faulu na Radovicu. Wcześniej "żółtko" obejrzał także Komorowski.

30' Rzut wolny po faulu na Rybusie. Radovic prosto w ręce bramkarza Turków. W między czasie żółta kartka dla Vrdoljaka

27': Groźnie strzelał Manu.

26': Sporo zamieszania w tureckim polu karnym, ale bramkarz Gaziantepsporu dwa razy dobrze wybijał piłkę nogami.

23': Zablokowana centra Wawrzyniaka. Legia ma rzut rożny.

20': Błąd Komorowskiego. Groźnie strzelał Popov. Turcy zaczynają osiągać przewagę.

17': Faul na Rzeźniczaku. Rzut wolny dla Legii na wysokości pola karnego. Fatalnie strzela Ljuboja.

15': Próby ataku pozycyjnego ze strony "Jastrzębi". Jednak do tej pory obrońcy Legii rozbijają ich ataki.

12' : Rybus szaleje po lewej stronie pomocy. Legionista urwał się ładnie na skrzydle, ale jego dośrodkowanie trafiło prosto w ręce litewskiego bramkarza Gaziantepsporu.

11': Dobra akcja Legii. Rybus z lewej strony posłał dośrodkowanie prosto do Manu. Portugalczyk strzelił z pierwszej piłki, ale trafił w obrońcę. Mamy rzut rożny.

10': Fatalnie Wawrzyniak. Nie opanował prostej piłki i mamy aut dla Turków.

8': Legia próbuje grać długimi podaniami na Ljuboję. Zadaniem Serba ma być strącanie piłek do wchodzących do środka Manu i Radovica.

6': Sporo niedokładności na początku meczu. Widać nerwowość w poczynaniu obu zespołów.

4': Groźna kontra Gaziantepsporu, jednak nie zakończona strzałem.

3': Ismael Sosa dośrodkowywał z rzutu wolnego bez zagrożenia dla bramki Skaby.

2': Groźna wrzutka Turków. Rzut rożny po główce Żewłakowa.

1': Ljuboja przewrócił się w szesnastce, jednak sędzie ma rację i nie dyktuje karnego.

1': Zaczynamy spotkanie Legii z Gaziantepsporem

18:58 : Piłkarze już po oficjalnej prezentacji. Na stadionie minuta ciszy ku czci ofiar Powstania Warszawskiego.

18:55: Kibice śpiewają hymn Legii, "Sen o Warszawie"

18:50: Sędziować dziś będzie, technolog żywności ze Słowenii, pan Darko Ceferin

18.50: Znamy już składy obu zespołów:

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Manu, Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Maciej Rybus - Miroslav Radović - Danijel Ljuboja

ławka rezerwowych: Marijan Antolović, Artur Jędrzejczyk, Janusz Gol, Michal Hubnik, Tomasz Kiełbowicz, Inaki Astiz, Michał Żyro

Gaziantepspor: Żydrunas Karcemerskas - Emre Gungor, Dany Nounkeo, Serdar Kurtulus, Ivan - Adin Olcan, Yasin Pehlivan, Murat Ceylan, Ivelin Popow - Ismael Sosa, Cenk Tosun

ławka rezerwowych: Mahmut Bezgin, Elyasa Sume, Ozan Bekin Has, Wagner, Senol Can, Alper Akgam, Orhan Gulle

18:50 Szkoleniowiec Gaziantepsporu, Tolunay Kafkas, na konferencji prasowej: "Przegraliśmy u siebie 0:1 i czeka nas ciężkie spotkanie, ponieważ Legia gra niezwykle defensywnie, co bardzo utrudnia nam zadanie. Jutro damy z siebie wszystko, aby awansować i jeżeli zrealizujemy nasze założenia, to powinniśmy znaleźć się w fazie play-off."

18.50: Trener Skorża przed meczem: "Fakt, że w czwartek nie trzeba wygrać, aby awansować, nie oznacza, iż nie musimy dać z siebie maksimum. Trudno mówić o faworycie, bo według mnie już przed pierwszym spotkaniem ciężko było go wskazać."

18.50: Witamy. Na Pepsi Arenie Legia rozegra pierwszy od trzech lat mecz w europejskich pucharach. Zawodnicy obu drużyn zakończyli już przedmeczową rozgrzewkę. Na murawie nie ma już śladu niedzielnej ulewy. W środę do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów awansowała Wisła Kraków. Miejmy nadzieję, że Legia nie będzie chciała być gorsza od "Białej Gwiazdy" i także przypieczętuje dzisiaj awans.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!