Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Luksusowe apartamenty w Polsce. Tak mieszkają współcześni królowie [ZDJĘCIA]

Sonia Tulczyńska
Luksusowe apartamenty w Polsce. Tak mieszkają współcześni królowie/ Nowa Papiernia
Luksusowe apartamenty w Polsce. Tak mieszkają współcześni królowie/ Nowa Papiernia materiały prasowe
Światło, okna i klimatyzacja na jeden guzik a do tego concierge i usługa sprzątania. Tak wygląda luksus w Polsce. W największych miastach ceny ekskluzywnych apartamentów zaczynają się od około miliona złotych. To oznacza, że za metr kwadratowy mieszkania w wersji lux zapłacimy nawet 50 tysięcy.

Przyszli właściciele luksusowych apartamentów wcale nie interesują się na początku dodatkowymi udogodnieniami takimi, jak np. winiarnia w piwnicy. - Zamożni Polacy podobnie jak majętne osoby z innych krajów na całym świecie, zawracają uwagę przede wszystkim na prestiżową lokalizację. Liczy się pożądany adres lub inne atuty takie, jak widok z okna czy tarasu. Innym ważnym argumentem jest też jakość materiałów użytych do budowy obiektu lub wykończenia mieszkania. Polacy kupują luksusowe apartamenty przede wszystkim ze względu na potrzeby rodzinne lub inwestycyjne - mówi Piotr Śliwka, dyrektor zarządzający Sotheby's , firmy, która pośredniczy w sprzedaży luksusowych nieruchomości. - Najbogatsi posiadają średnio 2,7 nieruchomości - dodaje Śliwka.

Złota Warszawa

Luksusowe apartamenty w ścisłym centrum Warszawy, w inwestycji Złota 44, kosztują średnio 28 tysięcy za metr kwadratowy. - W Nowym Jorku nabywca musiałby zapłacić dziesięć razy więcej za apartament o standardzie zbliżonym do tego, jaki oferuje Złota 44 - mówi Jeffrey E. Stonger, wiceprezes Amstar. Co w takim razie mieści się w tej cenie? Wieżowiec zapewnia 288 miejsc parkingowych, strefę rekreacyjną dla mieszkańców i ich gości, a także przestrzeń lokalowo-usługową z najlepszymi restauracjami. Wnętrza wszystkich 287 apartamentów są kompleksowo wykończone, a rezydenci mogą wybrać ich wygląd spośród dziewięciu wariantów.
Apartamenty wyposażono w sytem umożliwiający mieszkańcom łatwe sterowanie m.in. klimatyzacją, wentylacją, oświetleniem czy żaluzjami, a także łączenie z concierge, dzięki któremu można zamawiać np. taksówkę, usługi prania, sprzątania, mycia samochodu czy też masaż w SPA. Do dyspozycji mieszkańców jest także 25-metrowy basen i prywatna sala kinowa z symulatorem do gry w golfa. Mieszkańcy i ich goście będą mieli także dostęp do gabinetów odnowy biologicznej, sauny, siłowni czy sali konferencyjnej.
Mieszkalny wieżowiec w centrum Warszawy to także przykład zastosowania ekologicznych rozwiązań. Budynek ma własną stację filtrującą powietrze, a trójwarstwowa fasada gwarantuje ciszę, energooszczędność i dostęp do świeżego powietrza.

Prestiżowy Wrocław

Ponad dwieście apartamentów, 38 wind, najwyższy budynek w Polsce, a przed wejściem rzeźba Salvadora Dali. W Sky Tower we Wrocławiu na przyszłych mieszkańców czeka mnóstwo udogodnień. Należą do nich m.in.: kontrolowanie natężenia oświetlenia, temperatury, okien, muzyki i telewizji - za pomocą smartfona lub tableta. Oprócz tego mieszkańcy apartamentów mogą korzystać z usług concierge'a będącego do ich dyspozycji przez całą dobę i przez cały tydzień, a także z usług sprzątania apartamentu. W budynku, na wysokości, umieszczono także ścieżkę do joggingu - po jej przebyciu czeka na mieszkańców klub fitness i SPA. W Sky jest też klub bilardowy, bowlingowy i galeria handlowa.
We Wrocławiu ciekawą inwestycją jest też OVO Wrocław, w którym znajdą się najbardziej luksusowe penthouse'y, czyli apartamenty umieszczone na ostatnim piętrze budynku. Inwestycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. - OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku, a dotychczas sprzedaliśmy już 85 proc. apartamentów. To pokazuje, jak bardzo luksus w wydaniu OVO jest pożądany - mówi Ewa Omasta, manager ds. sprzedaży i marketingu inwestycji. Futurystyczny kompleks to właściwie miasto w mieście. Znajdziemy tutaj wszelkie usługi, których potrzebują najbardziej wymagający klienci. - Wyłącznie mieszkańcy penthouse'ów będą mieli możliwość zamawiania dań przyrządzanych w hotelowej restauracji. Zostaną im one dostarczane osobną windą - mówi Shuckie Ovadiah, inwestor OVO Wrocław.


Nie tylko dla aktywnych zawodowo
Luksus to słowo, którego nie należy kojarzyć wyłącznie z biznesmenami czy osobami o rewelacyjnej sytuacji materialnej.
We Wrocławiu powstaje pierwsze w Polsce, nowoczesne centrum opieki dla seniorów. To także prestiżowe wnętrza z wieloma udogodnieniami. Apartamenty, przeznaczone dla 1-2 osób będą przypominały własny dom a mieszkańcy zadecydują o ich wystroju. Dodatkowe udogodnienia? Regularne sprzątanie, pranie, zakupy na życzenie i możliwości korzystania z usług indywidualnego opiekuna.


Z innej strony

Nie tylko luksusowe apartamenty w wieżowcach stanowią duże zainteresowanie wybrednych i bogatych klientów. Wyjątkowe inwestycje powstają też w Gdyni. W budynku Transatlantyk można kupić nowoczesne mieszkania z unikalnym widokiem na morze w cenie od 10 tysięcy zł brutto za metr kwadratowy.

W Sopocie najbardziej prestiżowa jest kamienica "Na Fali". Efektowna, szklana, frontowa ściana, przyciąga uwagę i wyróżnia się nowoczesną architekturą. To, co jest w środku kusi klientów "premium" jeszcze bardziej.
Ciekawe i luksusowe wnętrza znajdziemy także w Krakowie. Poza nowoczesnym budownictwem, znajdują się tam także przepiękne apartamenty, zlokalizowane w zabytkowych kamienicach tuż przy Starym Mieście.
Na uwagę zasługują też lofty, czyli inwestycje realizowane w poprzemysłowych budynkach. Ze względu na koszt remontu dawnych przestrzeni ceny mieszkań w takich budynkach są porównywalne do tych, w wielkich apartamentowcach.

Nowa Papiernia we Wrocławiu oferuje mieszkania z dużymi oknami i odrestaurowaną ponad stuletnią cegłą, o wysokości czterech metrów. - Nasi mieszkańcy to głównie osoby w wieku do 35 lat. Są kreatywni i pracują w zawodach, które pozwalają na dużą wolność osobistą - mówi Ewa Piechota, marketing manager Nowej Papierni.
Właściciele loftów sami opracowują projekt wnętrz albo robią to we współpracy z architektami, zawsze najpierw przedstawiając swoją wizję. Cena takiego mieszkania jest znacznie niższa od luksusu w centrum Warszawy. Za metr kwadratowy w lofcie zapłacimy 7 tys. brutto.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto