Wszystko wskazuje na to, że planowany na 15 sierpnia koncert Madonny na lotnisku Bemowo odbędzie się bez przeszkód. Jego organizator, firma Live Nation, złożył wczoraj dokumenty, których brakowało straży pożarnej do ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wszystko wskazuje na to, że planowany na 15 sierpnia koncert Madonny na lotnisku Bemowo odbędzie się bez przeszkód. Jego organizator, firma Live Nation, złożył wczoraj dokumenty, których brakowało straży pożarnej do wydania opinii w sprawie imprezy.

Bez niej ratusz nie może wyrazić zgody na koncert. Piątek to ostatni dzień, kiedy urząd miasta może to zrobić, by impreza odbyła się w wyznaczonym terminie.

Straż pożarna nie mogła do tej pory wydać opinii w sprawie koncertu, bo organizator dostarczył niekompletną dokumentację. Brakowało w niej m.in. projektów budowlanych sceny i trybun oraz planu oddzielnych dróg ewakuacyjnych i dojazdowych. Ponadto część przekazanych dokumentów była w języku angielskim.

Czy zamieszaniu winne są niejasne zapisy prawne? Zdaniem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w przepisach ustawy jasno zawarte są procedury, które obowiązują wszystkich organizatorów tego typu imprez, niezależnie od tego, czy przyjdzie na nie sto osób, czy więcej.

Zastrzeżeń do organizacji koncertu nie zgłosiły żadne inne służby, których zgoda jest wymagana - policja, pogotowie ratunkowe oraz sanepid.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!