Gigantyczny obraz Matki Boskiej z twarzą Madonny zawisł wczoraj rano na balustradzie mostu Gdańskiego. Kierowcy zwalniali na widok ogromnej płachty o wymiarach ok. 500 metrów kwadratowych, sięgającej tafli Wisły.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Gigantyczny obraz Matki Boskiej z twarzą Madonny zawisł wczoraj rano na balustradzie mostu Gdańskiego. Kierowcy zwalniali na widok ogromnej płachty o wymiarach ok. 500 metrów kwadratowych, sięgającej tafli Wisły.

Nad nim artysta o pseudonimie Fernando umieścił napis "Keep Rockin Poland"( w wolnym tłumaczeniu: imprezuj, Polsko).

Happening wzorowany był na okładce magazynu "Machina" sprzed kilku lat. Matka Boska z twarzą amerykańskiej artystki pochylała się na nim nad trzymanym w ramionach Jezusem. Okładka wywołała skandal. Wczorajszy happening nie zdążył. O godz. 11 płachta zniknęła z mostu Gdańskiego.

Całą sytuacją oburzony jest śródmiejski radny PiS Marcin Wawrzyniak, który ocenił w liście do burmistrza dzielnicy happening mianem antypolskiego. Domaga się skierowania sprawy do prokuratury.

Sobotni koncert Madonny nie przestaje budzić emocji. Chociaż władze stolicy zezwoliły na imprezę w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, wciąż pojawiają się głosy, że wybór daty był pomyłką, a nawet świętokradztwem.

Właściciele warszawskich klubów, korzystając z koncertowej gorączki, postanowili zarobić na wizycie gwiazdy. Pokoncertowe after party organizuje m.in. klub You and Me (ul. Żurawia 6, początek imprezy godz. 21), gdzie będzie można usłyszeć muzykę Madonny i spotkać gwiazdy show-biznesu. W klubie Platinum (ul. Fredry 6, początek imprezy godz. 21) zagrają DJ-e Ricardo i Tenessee. A w No-Mercy (ul. Bema 65, wstęp od 21) będzie wielki miks lat 80., czyli Madonna i Depeche Mode.
Zdjęcia można zobaczyć na stronie Alert24:
http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,6923778,Plakat_z_Maryja_o_twarzy_Madonny_na_Moscie_Gdanskim.html

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!