Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Manicure krok po kroku

(mat)
Przed wielkim balem musimy zadbać o paznokcie. Kto nie ma czasu iść do salonu kosmetycznego, musi poradzić sobie domowym sposobem. 1.Opiłowanie paznokci Specjaliści coraz częściej odradzają obcinanie paznokci za ...

Przed wielkim balem musimy zadbać o paznokcie. Kto nie ma czasu iść do salonu kosmetycznego, musi poradzić sobie domowym sposobem.

1.Opiłowanie paznokci

Specjaliści coraz częściej odradzają obcinanie paznokci za pomocą nożyczek, ponieważ może to wpływać na rozdwajanie płytki. Najkorzystniejszym sposobem skrócenia i nadania odpowiedniego kształtu paznokciom jest ich opiłowanie. Kształt i długość należy dostosować do kształtu dłoni, długości palców, wykonywanego zajęcia.
Najlepiej używać pilnika szklanego lub papierowego o odpowiedniej grubości ziarna. Metalowe pilniczki typu figaro wychodzą już z użytku. Podczas piłowania należy wykonywać ruch tylko w jednym kierunku.

2. Odpychanie skórek
Zabieg ten powinien być wykonany za pomocą delikatnie zakończonego patyczka owiniętego wacikiem lub specjalnego gumowego kopytka.

3. Aromatyczne moczenie
Woda przeznaczona do moczenia paznokci powinna mieć około 35 — 37 stopni C. Można dodać do niej pachnące mydło, olejek (np. z wiesiołka, awokado), przyprawy (np. cynamon), pokrojone owoce (np. pomarańcze, cytryny) lub wodę utlenioną, która zmiękcza i delikatnie odkaża skórę.
Ten etap oprócz efektu pielęgnacyjnego ma przynieść odprężenie. Po 3 — 5 minutach należy wyjąć dłonie z kąpieli i dokładnie je osuszyć miękkim ręcznikiem.

4. Wycinanie skórek
Po namoczeniu i naniesieniu preparatu zmiękczającego można przystąpić do wycięcia skórek. Cążki powinny być odkażone i naostrzone, ponieważ tępe narzędzie może je szarpać i kaleczyć. Należy przy tym pamiętać, by narastające skórki usuwać jednym płynnym ruchem, ale nie wycinać całkowicie. Jest to bowiem naturalna ochrona paznokci przed bakteriami i zanieczyszczeniami.
Tak zwany manicure biologiczny polega tylko na delikatnym odsunięciu skórek patyczkiem. Sprawdza się on jednak wtedy kiedy skórki są delikatne i niemal niewidoczne. W przypadku grubych i narastających zabieg ten może nie być wystarczający. Ze względów estetycznych specjaliści zalecają więc ich wycięcie.

5. Kolorowe malowanie
Przed nałożeniem kolorowego lakieru należy odtłuścić płytkę (np. zmywaczem bezacetonowym) i nałożyć bazę lub lakier podkładowy, które zapobiegają przebarwieniom. Kolorowy lakier najlepiej nałożyć w dwóch warstwach: pierwsza – cieńsza, druga – nieco grubsza. Na koniec można położyć utwardzacz, który ograniczy odpryskiwanie lakieru kolorowego.
Kropla oliwki nałożona na skórki po 2 — 3 minutach nie tylko je odżywi, ale również przyspieszy wysychanie lakieru.


Co będzie potrzebne?

Zanim przystąpimy do domowej pielęgnacji paznokci, najlepiej wcześniej zgromadzić w jednym miejscu wszystkie potrzebne akcesoria i preparaty. Na stoliku powinny znaleźć się:
*miseczka z ciepłą wodą oraz ulubionym dodatkiem do moczenia paznokci (patrz obok);
* mały ręczniczek lub ręczniki jednorazowe;
* zmywacz bezacetonowy;
* waciki;
* środek odkażający (np. w sprayu);
* pilnik szklany lub papierowy;
* preparat do zmiękczania skórek;
* patyczek lub gumowe kopytko do odsuwania skórek;
* cążki;
* olejek do paznokci (można go zastąpić oliwką dla dzieci);
* baza lub lakier podkładowy z odżywką;
* lakier kolorowy;
* utwardzacz.

Co jeść?

Paznokcie można wzmacniać za pomocą dostępnych na rynku odżywek witaminowych czy keratynowych. Nie zawsze są one jednak skuteczne, ponieważ ich składniki nie docierają do ukrwionej części paznokcia, tak zwanej macierzy. To od niej zależy wygląd i stan płytki paznokciowej.
Najlepiej więc wzmacniać paznokcie „od środka”, stosując odpowiednią dietę. Do codziennego jadłospisu warto włączyć produkty pełnoziarniste, mleko i jego przetwory, zielone warzywa liściaste, marchew, paprykę, awokado, ziarna soi, oleje roślinne, oliwę z oliwek, ryby i owoce morza, drożdże, jajka.
W przypadku osłabionych paznokci można dodatkowo zażywać preparaty na bazie skrzypu polnego lub drożdży. Są one dostępne w aptekach bez recepty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto