Muzeum Azji i Pacyfiku i Jadłodajnia Filozoficzna zapraszają o godzinie 19 na Wieczór Nowozelandzki w Jadłodajni Filozoficznej przy ulicy Dobrej 33/35.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Impreza została zaplanowana dokładnie 240 lat po tym, jak mały chłopiec okrętowy Mick Young jako pierwszy z załogi angielskiego żaglowca "Endeavour" dowodzonej przez kapitana Jamesa Cooka dojrzał wybrzeże jednej z wysp Nowej Zelandii. Nazwę Nowa Zelandia - od holenderskiej prowincji Zeeland - zawdzięcza pierwszemu Europejczykowi, który tu dotarł, Holendrowi Abelowi Tasmanowi.

My piękno tych wysp Oceanii położonych na drugim krańcu świata poznaliśmy dzięki filmowi "Władca pierścieni". Teraz mamy okazję dowiedzieć się więcej o kulturze rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii podczas multimedialnej prezentacji Tomasza Madeja z Muzeum Azji i Pacyfiku - "Sztuka maoryska, magiczne elementy rzeźby i tatuażu" oraz dr Doroty Pawlik - "Ikony kultury nowozelandzkiej, haka oraz prastare gry i zabawy". Podróżnicy, Beata i Witold Muchowscy opowiedzą z kolei o nowozelandzkim nielocie.

Ale to nie koniec atrakcji. Tradycyjny taniec maoryski z ogniem, który reprezentacja rugby Nowej Zelandii tańczy zawsze przed meczem, tym razem wykona polski zespół Ka Mate. Będzie też okazja do spróbowania wyśmienitego wina z Nowej Zelandii i polinezyjskich przysmaków oraz zakupu biżuterii inspirowanej sztuką tego regionu. Imprezę patronatem objęła amba- sador Nowej Zelandii w Polsce, pani dr Penelope Riding.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!