(© mat. promocyjne)

Serdecznie zapraszamy na koncert Czterech pór roku Antonio Vivaldiego, w wykonaniu wybitnego skrzypka Mario Hossena, wraz z Les Orpheistes Festival Orchestra z Wiednia. Koncert odbędzie się w Filharmonii Narodowej 12 października 2014 o godz. 19.00

Mario Hossen to wybitny wirtuoz skrzypiec, solista i kameralista mieszkający w Wiedniu, który zadebiutował już w wieku 8 lat. Styl jaki reprezentuje, to mieszanka romantycznej ekpresji i liryzmu z klasycznym racjonalizmem. To ciekawe połączenie jest między innymi wynikiem pochodzenia artysty, urodzonego w Bułgarii, oraz jego wykształcenia muzycznego, które odebrał w Austrii. Warto dodać, iż ukończył Akademię Muzyczną w Wiedniu z dyplomem wyróżnienia i nagrodą Austriackiego Ministerstwa Kultury, za wybitne osiągnięcia artystyczne, a jego profesorem był Michael Frischenschlager, w Polsce znany jako juror Konkursów im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

Mario Hossen współpracował między innymi z tak wspaniałymi orkiestrami, jak Royal Philharmonic, English Chamber Orchestra i Wiener KammerOrchester. Występował w najbardziej prestiżowych salach świata, takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy Konzerthaus w Wiedniu. Koncertował również w salach Włoch, Hiszpanii, Turcji, Albanii, Meksyku, Węgier, Rosji, Chin i Japonii. Artysta otrzymał wiele prestiżowych nagród i odznaczeń muzycznych. Jest także dyrektorem artystycznym Les Orpheistes Festival Orchestra Vienna, dyrektorem International Music Academy Orpheus i profesorem New Bulgarian University w Sofii.
Koncertuje na skrzypcach Giovanniego Battisty Guadagniniego, powstałych w 1749 roku i będących własnością The Oesterreichische Nationalbank. Współcześni kompozytorzy, tacy jak Rainer Bischof, Walter Baer, Georghi Arnaoudov, F. P. Descamps, Alessandro Solbiati i Tomás Marco, zadedykowali mu swoje utwory.
Jego wspaniałe wykonanie 6 koncertów i 24 kaprysów Paganiniego, oraz wszystkich sonat na skrzypce Beethovena, przyniosły mu uznanie tak publiczności, jak i krytyków.

W Filharmonii Narodowej, Mario Hossen wykona Cztery pory roku A. Vivaldiego, jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów muzycznych wszech czasów, a artyście będzie towarzyszyć Les Orpheistes Festival Orchestra z Wiednia. W programie znajdą się również m. in.: dzieła N. Paganiniego, G. Tartiniego, J. Halvordsena.

Bilety dostępne są w kasie Filharmonii Narodowej, salonach Empik oraz online:

http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=14703

Program Koncertu


Część I:
1. Johann Pachelbel - Kanon i Gigue D – dur

2. Francesco Geminiani - Concerto grosso nr 12 d-moll - La Follia (według Arcangelo Corellego - Sonata La Follia nr 12 op. 5)

3. Giuseppe Tartini – Sonata na skrzypce g – moll Z diabelskim trylem
Larghetto affettuoso
Allegro moderato
Andante
Allegro assai-Andante-Allegro assai


4. AntonioVivaldi – Koncert D – dur, RV 783
Allegro
Largo
Allegro


5. Nicolo Paganini- Le Streghe- Taniec Czarownic Op. 8

6. Johan Halvordsen /Georg Friedrich Händel - Passacaglia g – moll na skrzypce i altówkę

Część II:
Antonio Vivaldi – Cztery pory roku op. 8

1. Koncert - E-dur Wiosna RV 269
Allegro
Largo
Allegro


2. Koncert - g-moll Lato RV 315
Allegro non molto
Adagio – Presto – Adagio
Presto


3. Koncert - F-dur Jesień RV 293
Allegro
Adagio molto
Allegro


4. Koncert - f-moll Zima RV 297
Allegro non molto
Largo
Allegro


Zajrzyj także:
http://www.mariohossen.com/ oraz http://www.camerataorphica.com/index.php

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!