W niedzielę 15 czerwca odbył się Marsz dla Jezusa w Warszawie. Tegoroczny pochód odbył się w ramach Festiwalu Nadziei. Organizatorzy na stację końcową wybrali Pepsi Arenę, gdzie już w sobotę rozpocznie się program z ewangelistą Franklinem Grahamem oraz koncerty światowej sławy gwiazd muzyki chrześcijańskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Marsz dla Jezusa w Warszawie już w niedzielęW ogólnopolskim Marszu dla Jezusa po raz pierwszy oficjalnie wzięli udział przedstawiciele kościoła Katolickiego. Celem przedsięwzięcia jest promowanie pozytywnych chrześcijańskich wartości i zwrócenie uwagi na potrzebę prowadzenia moralnego życia poświęconego Bogu.

Czytaj również: Festiwal Nadziei na Pepsi Arenie [PROGRAM]

Marsz wyruszył z Placu Piłsudskiego o godz. 12. Na trasie zaplanowano 5 postojów, podczas których głos zabrali przedstawiciele poszczególnych wyznań. Jednym z honorowych uczestników był ambasador Nigerii Samuel Wodi Jimba. Pochód zakończył się przemówieniem Artura Pawłowskiego - pastora kanadyjskiego Kościoła Ulicznego oraz pomysłodawcy i głównego organizatora ogólnopolskiego Marszu dla Jezusa.

Spodziewanym gościem specjalnym marszu był Franklin Graham - syn słynnego ewangelisty Billego Grahama. Obecnie pełni on funkcję prezesa i dyrektora generalnego Stowarzyszenia Ewangelizacyjnego Billy’ego Grahama oraz międzynarodowej chrześcijańskiej organizacji humanitarnej i ewangelizacyjnej Samaritan’s Purse.

Inicjatorem i głównym organizatorem Marszu dla Jezusa w Warszawie jest Artur Pawłowski, polski emigrant mieszkający w Calgary, gdzie wraz z żoną prowadzi chrześcijańską służbę dla osób bezdomnych i potrzebujących o nazwie Street Church. Dzięki jego działalności co roku wydawanych jest 200 000 posiłków, a przesłanie ewangelii dociera do ludzi, którzy sami z siebie nigdy nie wybraliby się do kościoła.


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozrywka

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

estera (gość)

Idąc ulicą zaczepią bezdomnego,dają c w rozmowie wsparcie,zachęt ę. Przyjaźnią się z ubogimi zapraszając do domów, czasem przenocowują bezdomnego. Jeżdżą po szkołach, więzieniach, ośrodkach pomocowych z programami antynarkotykowymi,itp.Spójrzcie np.na Piotrka Stępniaka czy Dobromira. Niesamowici ludzie!!

estera (gość)

Tworzą rodziny zastępcze, adoptują dzieci,organizu ją warsztaty na te tematy czy o FAS i in.problemach człowieka. Niosą pomoc i wyjście z sytuacji.Wspier ają, wspierają i jeszcze raz wspierają.

estera (gość)

W TV czy w kolorowym magazynie nie przeczytasz poświęceniach tych ludzi.Ale ci ludzie z marszu bardzo często to działacze społeczni,którzy wzmacniają polskie społeczeństwo.Bardzo wielu ludzi korzysta z ich pomocy.Przychodzą z pracy, idą do społecznej pracy sami lub razem z rodziną.Finansują swoje i innych działania.Poświęcają się dla innych.Cieszę się,że mogłam wielu z nich poznać.

estera (gość)

Polskie społeczeństwo czerpie wiele pomocy z prac społecznych (wolontaryjnych) tych ludzi-tak wielu wolontariuszy różnych organizacji pomagających ludziom w kryzysach!Niektórzy sami pozakładali takie organizacje, nie czerpią zysków,często sami je utrzymują z własnych pieniędzy. To ludzie, którzy łączą własną pracę z pracą społeczną.Często całe rodziny angażują się w pomoc.Organizują pomoc materialno-edukacyjną Afrykańczykom, sierotom z Afryki!Za własne pieniądze lecą do Afryki,tam przez parę miesięcy działają (budują, uczą, itd.) i wracają do domów.Pomoc z Polski trafia do krajów Afryki,Europy,Azji!Są to ludzie,którzy często żyją skromnie,z zaoszczędzonych pieniędzy pomagają. To ludzie, którzy np.kupują autobus i objeżdżają raz w tygodniu miasto szukając biednych czy bezdomnych,pomagają materialnie zachęcając do wyjścia z problemów.Przyjaźnią się z bezdomnymi, uzależnionymi i in.ludźmi, ciągle zachęcając ich do wyjścia z problemów, pokazując im drogę wyjścia.Organizują konferencje-spotkania dla uzależnionych,bezdomnych(za swoje pieniądze!!), pokazując im możliwości ratunku pod względem socjalnym, psychologicznym.Sami zakładają ośrodki dla uzależnionych i in.,ci którzy terapeutami pracują z ludźmi,a taki ośrodek bywa,że istnieje TYLKO Z DATKÓW.Tworzą rodziny zastępcze,adoptują dzieci,organizują warsztaty na temat adopcji,problemów u dzieci,itd.Bardzo często to działacze społeczni.