W sobotę ulicami Warszawy, już po raz jedenasty przejdzie Marsz Różowej Wstążki. Celem akcji jest promowanie wśród kobiet profilaktycznych badań, które pozwalają wcześnie wykryć raka piersi. A tym samym dadzą większe szanse na jego wyleczenie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Marsz kobiet przeciwko rakowi rozpocznie się o godz. 12 na Nowym Świecie. Uczestniczki przejdą pod plac Zamkowy, gdzie zorganizowane zostanie Miasteczko Różowej Wstążki. W nim kobiety będą mogły bezpłatnie się przebadać, m.in. wykonać mammografię w specjalnym mammobusie lub USG piersi w jednym z namiotów miasteczka.

Wykwalifikowane pielęgniarki nauczą kobiety, jak można samemu badać piersi w domu. Uczestniczki skorzystają również z porady lekarzy i specjalistów, m.in. onkologa. Badania i konsultacje dostępne będą dla tych pań, które wykupią gadżet sygnowany logo różowej wstążki. Tak zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na finansowanie badań profilaktycznych.

Marsz Różowej Wstążki zakończy się finałowym koncertem zespołu Zakopower.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!