Marszałek Piłsudski przyjechał do Warszawy
Dokładnie sto lat temu - Józef Piłsudski wysiadł na dworcu w Warszawie. 10 listopada 1918 roku przyjechał z więzienia w Magdeburgu. Dzień później - 11 listopada - otrzymał od Rady Regencyjnej władzę nad wojskiem. Następnego dnia marszałkowi powierzono misję tworzenia pierwszego rządu Polskiego po odzyskaniu niepodległości.
Z okazji stulecia powrotu Piłsudskiego do Warszawy na Dworcu Gdańskim pojawili się rekonstruktorzy oraz... sam marszałek. Stamtąd przejechał pod Zamek Królewski, gdzie odbyła się inscenizacja rozbrojenia oddziałów niemieckich.
![Marszałek Piłsudski przyjechał do Warszawy. Pochód rekonstruktorów z Dworca Gdańskiego pod Zamek Królewski [ZDJĘCIA]](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/f8/3b/5be6ed68f3b26_o_full.jpg)
![Marszałek Piłsudski przyjechał do Warszawy. Pochód rekonstruktorów z Dworca Gdańskiego pod Zamek Królewski [ZDJĘCIA]](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/6c/6a/5be6ecd0b8e1b_o_mini.jpg)
![Marszałek Piłsudski przyjechał do Warszawy. Pochód rekonstruktorów z Dworca Gdańskiego pod Zamek Królewski [ZDJĘCIA]](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1b/22/5be6ed03a0727_o_mini.jpg)
![Marszałek Piłsudski przyjechał do Warszawy. Pochód rekonstruktorów z Dworca Gdańskiego pod Zamek Królewski [ZDJĘCIA]](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/c5/1f/5be6ecd2a5c45_o_mini.jpg)
![Marszałek Piłsudski przyjechał do Warszawy. Pochód rekonstruktorów z Dworca Gdańskiego pod Zamek Królewski [ZDJĘCIA]](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/b3/74/5be6ecd9231a7_o_mini.jpg)
Komentarze