Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marynarska otwarta przed Wielkanocą. Wiadukty w drugiej połowie roku. Wykonawca zapłaci też karę za opóźnienia

Piotr Wróblewski
Piotr Wróblewski
Marynarska powraca po trzech latach. Remont głównej drogi zagłębia biurowego ciągnął się w nieskończoność. Dziś usłyszeliśmy oficjalnie: "Chcemy uruchomić Marynarską z trzema pasami ruchu w każdą stronę jeszcze przed świętami". Roboty na poboczu i na wiadukcie będą trwały nadal. Wykonawca będzie musiał jednak zapłacić za opóźnienia.

Remont Marynarskiej zaczął się w sierpniu 2016. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej drogowcy otworzyli szerszą Wołoską. Dwie główne drogi zagłębia korporacyjnego na Mokotowie tylko przez krótki czas funkcjonowały razem na pełnej przepustowości. Marynarska to w zasadzie krótka droga o długości ok. 800 metrów. Przebiega jednak przez samo "serce" zagłębia biurowego na Służewcu. Pracuje tam ok. 80-100 tys. osób, które każdego dnia tkwią w korkach.

Początkowo remont miał zakończyć się w połowie zeszłego roku. Wykonawca Intercor nie wyrabiał się na czas. Opóźnienia wynikały m.in. z niezliczonej ilości instalacji podziemnych, o których nie było mowy w papierach. Przez te szczególne warunki Intercor mógł oddać drogę nieco później, czyli do końca 2018 roku. Nie udało się, choć można odnieść wrażenie, że firmie zabrakło dobrej woli. Robotników na budowie nie było przez całą ustawową zimę [od 15 grudnia do 15 marca nie muszą prowadzone być prace - red.], mimo że warunki pogodowe pozwalały na prace co wykorzystano przy innych inwestycjach.

Kiedy otwarcie Marynarskiej?

Teraz budowa jest już na ostatniej prostej. Wylany został asfalt na drugiej nitce drogi. Wkrótce zacznie się malowanie pasów ruchu. - Chcemy uruchomić Marynarską z trzema pasami ruchu w każdą stronę jeszcze przed świętami - mówi nam Agata Choińska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Oznacza to, że najpóźniej 18 kwietnia przejedziemy szeroką Marynarską. Otwarcie drogi to jednak nie koniec. Intercor musi do końca maja skończyć wiadukt nad ul. Postępu, wkładkę nad ul. Wynalazek oraz chodniki i ścieżki rowerowe.

- Od początku roku wykonawca jest w zwłoce - tłumaczy Choińska zapewniając, że wykonawca nie uniknie kary za nieterminowe wykonanie prac. Przypomnijmy, że całość inwestycji kosztowała 56 mln zł, z czego UE dołożyła aż 47,6 mln zł.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto