Masz samochód albo dostęp do internetu? Zapłacisz abonament radiowo-telewizyjny

Do ustawy abonamentowej wciąż spływają uwagi od różnych instytucji, mniej lub bardziej związanych z branżą, której ona dotyczy. Wśród propozycji pojawia się między innymi podatek dla posiadaczy radia samochodowego lub tych, którzy mają dostęp do internetu. Co sądzicie o takich pomysłach?
Masz samochód albo dostęp do internetu? Zapłacisz abonament radiowo-telewizyjny
 pixabay.com

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji i Poczta Polska chcą, by nałożyć obowiązek płacenia również na osoby, które przebywają w jednym gospodarstwie z osobą zwolnioną z tego obowiązku - i tym samym znieść przysługującą takim osobom do tej pory ulgę. KRRiT i Jacek Kurski uważają, że obowiązkiem płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego powinni zostać też obciążeni posiadacze radioodbiorników samochodowych. Polskie Radio uważa, że należy zakładać z góry, że każdy rejestrowany samochód posiada odbiornik radiowy w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu radiowego.

Polskie Radio Katowice chciałoby rozszerzenia grupy płatników abonamentu RTV o klientów korzystających z dostępu do sieci. W ustawie miałoby się według nich pojawić domniemanie, że abonent będący stroną umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, w ramach których świadczone są usługi dostępu do sieci Internet, posiada odbiornik radiowy lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu radiowego lub telewizyjnego.

Więcej o projekcie można poczytać w tym miejscu.


Wideo

red.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

31.05.2017, 16:56

sam jestes złodz...

19.04.2017, 13:17

Referendum !!!!

19.04.2017, 12:53

Płacę już za internet od prywatnego operatora, niema nic wspólnego z państwem abym im płaciła, aż naddto płacę 7 zł do państwa opłacam podatku, wystarczy więcej nie muszę płacić.

18.04.2017, 19:11

PiS wyjebane mam na was

18.04.2017, 08:17

A może zamiast się kłócić w komentarzach to przy następnych wyborach pomyśleć o głosowaniu na tych, co chcą coś dla kraju zrobić dobrego, a nie ciągle na tych samych?

15.04.2017, 16:02

Dlaczego nie można ocenić tej wypowiedzi? Ciekawy!!!

15.04.2017, 12:32

nie za państwową tylko za Twoją,bo to my społeczeństwo utrzymujemy ten folwark

15.04.2017, 02:38

Dobra to po co kręcić.Zrobić opłatę od obywatela i każdego kto wjedzie na teren RP.Po choinkę kombinować

14.04.2017, 21:36

Spieprzac Dziady pisowskie zapłacic to ja mogę gestem Kozakiewicza!

14.04.2017, 20:45

Za pazerne żądania bo znowu chodzi wyłącznie o wyzyskiwanie kasy od kogo i jak się da . Jak płacę abonament za sprzęt w mieszkaniu to auto też do niego należy a gdzie go używam to moja sprawa a nie jakiegoś wyzyskiwacza. Takich zarządców nie popieram i jestem zdecydowanie przeciw bo za wyzysk oszustwa i grabieże prawo każe niezależnie od tego gdzie i jak kto stoi. Niesłuszne naciąganie prawa dla własnych interesów powinno być karane srożej...

14.04.2017, 15:09

Masz oczy - zapłacisz - bo MOŻESZ oglądać TVP. Jesteś niewidomy? Nie szkodzi - zapłacisz - bo może ktoś ci opowiedzieć co tam widział... A za uchylanie się od płacenia 5 lat łagru. Nie ma łagrów. Spoko - będą...

14.04.2017, 14:10

Niedługo to nie będziemy mieli ani telewizora, ani Internetu, bo nikogo nie będzie na to stać.

14.04.2017, 08:21

Kurski ty pajacu Niedoczekanie twoje konstytucji nie przeskoczysz a co do radia w samochodzie to i tak kierowcy nie zapłacą I że jest rodzina w jednym gospodarstwie też to ci nie przejdzie te wasze kombinowanie nie przeskoczycie

14.04.2017, 07:56

Moze jeszcze za fotel doogladania telewizora zaplacic mamy za reklamy placa reklamodawcy to wszak 50 % oferty programowej pewnie kasy im brakuje na rozbijanie limuzyn to dowalic abonament od zycia . Skonczy sie i do ziemi zarobi zaklad pogrzebowy i zus bedzie mial mniejsze wydatki

14.04.2017, 07:26

Tusk martwił się tylko o jedno: jak tu nakraść jak najwięcej zanim się zorientują.

13.04.2017, 21:24

17 listopada, 10 grudnia 2009 r. oraz 16 marca 2010 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznawał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący pobierania i egzekucji opłat abonamentowych.
W wyroku z 16 marca Trybunał Konstytucyjny orzekł, że:
1. Art. 7 ust. 3 i 6 ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych są zgodne z art. 2 konstytucji i nie są niezgodne z art. 1 oraz z art. 84 w związku z art. 217 konstytucji.
2. Art. 7 ust. 1 i 5 powyższej ustawy nie są niezgodne z art. 1, art. 2 oraz z art. 84 w związku z art. 217 konstytucji.. Rozwiązania systemowe niemożliwym czyniły prowadzenie egzekucji administracyjnej i zachęcają obywateli do uchylania się od opłacania abonamentu.na co rząd peowski miał w nosie. Wreszcie ktoś chce zrobić z tym porządek i albo płacą wszyscy albo nikt Czas dla cwaniaków i złodziei sie wreszcie skończył.

13.04.2017, 21:04

To jest paranoja co ten rząd robi z tego kraju

13.04.2017, 14:29

NIECH SIEROTY OBNIŻĄ SOBIE PENSJE, TO STARCZY NA WSZYSTKO. A NIE BALOWAĆ ZA PAŃSTWOWĄ KASĘ ŻYĆ JAK PĄCZEK W MAŚLE.

13.04.2017, 10:59

No i co pisiorki , Tusek był niedobry ? Będziecie płakać i płacić teraz za wszystko !