Mazovia Cup 2014. Koszykarze Legii na czwartym miejscu

Aleksandra Podgórska
Koszykarze Legii zajęli ostatnie miejsce Mazovia Cup
Koszykarze Legii zajęli ostatnie miejsce Mazovia Cup Marcin Bodziachowski/legionisci.com
Nie najlepiej zaprezentowali się koszykarze Legii Warszawa w turnieju Mazovia Cup 2014. Legioniści rozegrali dwa mecze i w obydwu musieli uznać wyższość rywali.

W miniony weekend w Legionowie rozegrany został turniej Mazovia Cup, w którym wzięli udział koszykarze Legii. Trybański i spółka stanęli do rywalizacji z SKK Siedlce i Zniczem Basket Pruszków. Oba spotkania jednak przegrali i musieli zadowolić się ostatnim miejscem w zawodach.

Do końca nie było wiadomo, czy turniej w ogóle się odbędzie. Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki poinformował na swojej stronie, że boryka się z wieloma trudnościami i problemami finansowymi. Ostatecznie jednak, dzięki wsparciu władz Legionowa, 56. edycja Mazovia Cup jest już za nami.

W walce o Puchar Prezydenta Legionowa oraz dobre samopoczucie przed rozpoczęciem sezonu ligowego, zmierzyły się cztery zespoły: Legia Warszawa, SKK Siedlce, Znicz Basket Pruszków i Rosa Sport Radom. Premierowy mecz Legioniści rozegrali z SKK Siedlce. Ciężko jednoznacznie ocenić grę warszawskich koszykarzy w tym spotkaniu. Zaczęli z wysoką skutecznością, ale z minuty na minutę do głosu coraz bardziej zaczęli dochodzić siedlczanie. Taki obraz gry utrzymywał się przez większość meczu. Kiedy wydawało się, że Legioniści kontrolują przebieg gry, przypominali o sobie zawodnicy z Siedlec. O ich ostatecznym triumfie (87-80) zadecydowała spora ilość błędów warszawiaków oraz dobra dyspozycja Kamila Sulimy.

Porażka oznaczała, że Legioniści zmierzą się w meczu o 3. miejsce ze Zniczem Basket Pruszków. Początek spotkania był jednak fatalny w wykonaniu Legii. Wystarczyło zaledwie kilka minut, aby zespół spod Warszawy odskoczył na 10 punktów. Warszawiacy próbowali gonić, co udało im się jednak w niewielkim stopniu. Mobilizacja w szeregach drużyny nastąpiła po przerwie. Koszykarze Legii kilkakrotnie byli bliscy doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie ta sztuka im się nie udała. Niezwykle emocjonująca była końcówka, a dogrywka wisiała powietrzu. Koszykarze Znicza Pruszków nie pozwolili jednak na to i wygrali z Legionistami 87-85, plasując się na trzeciej lokacie w turnieju.

Zwycięzcą 56. Mazovia Cup został zespół SKK Siedlce, który w finale pokonał Rosę Radom 53-47. MVP został zawodnik z Siedlec - Karol Dębski.