ME - Polki pokonały Chorwatki i awansowały do drugiej fazy grupowej

zal
mekobiet2009.pl
Polskie siatkarki zapewniły sobie udział w drugiej fazie grupowej rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy. W swoim drugim meczu w Łodzi pewnie pokonały Chorwatki 3:0 (25:18, 25:13, 25:16).

Po wczorajszym zwycięstwie 3:2 nad Hiszpankami i dzisiejszej wygranej z Chorwatkami zespół Jerzego Matlaka pozostaje bez porażki. Jutro zagra z Holenderkami o pierwsze miejsce w Grupie A oraz jak najlepszą zaliczkę przed druga faza.

Polki zagrały dziś o wiele lepiej niż wczoraj z Hiszpanią, kiedy dopiero w tie-breaku zapewniły sobie minimalną wygraną. W pierwszym secie Chorwatki początkowo dotrzymywały kroku Polkom, wychodziły nawet na prowadzenie. Równowaga utrzymywała się do pierwszej przerwy technicznej, potem "biało-czerwone" włączyły wyższy bieg i łatwo uciekły rywalkom na kilka punktów. Polki znakomicie rozgrywały, nie do zatrzymania w ataku była Joanna Kaczor. Zespół Jerzego Matlaka wygrał 25:18.
zkręcając się z minuty na minutę. Przewaga rosła szybko - rywalki zdobyły 10 punkt w momencie, kiedy nasze zawodniczki miały ich już 21. Ostatecznie skończyło się efektownym 25:13.

Trzecia odsłona okazała się formalnością. "Biało-czerwone" wyciągnęły lekcję z wczorajszego meczu z Hiszpanią, kiedy po dwóch wygranych setach dwa kolejne przegrały. Chorwatki co prawda walczyły i nawet wyrównały po początkowym prowadzeniu Polek, jednak po drugiej przerwie technicznej było już jasne, kto zwycięży.
Awans do drugiej fazy zapewniły sobie dziś także Włoszki - po zwycięstwie 3:0 z Turczynkami w Grupie B (Wrocław). W meczu Grupy D (Katowice) Azerbejdżan pokonał Słowację 3:2.