ME: Polska - Hiszpania 3:2

zal
Po dramatycznym widowisku polskie siatkarki pokonały Hiszpanię 3:2 (25:15, 25:20, 19:25, 23:25, 15:11) w pierwszym meczu grupy A rozgrywanych w naszym kraju mistrzostwach Europy.

W pierwszym secie Polki wygrały 25:15 przez cały czas prowadząc i systematycznie powiększając przewagę.

W drugim secie nasze zawodniczki zwyciężyły 25:20, szczególnie imponującą serię notując pod koniec seta.

Trzeci set to po raz pierwszy inicjatywa Hiszpanek, które zdobyły cztery kolejne punkty i objęły prowadzenie 14:10. Od tego momentu kontrolowały sytuację.
Czwarty set to znów przewaga, a momentami dominacja Hiszpanek. Polki przegrywały już 13:19, jednak doprowadziły do emocjonującej końcówki. Ostatecznie to Hiszpanki były górą.

W tie-breaku Polki prowadziły 8:6 przed zmianą stron. Po serii błędów był remis 9:9, jednak Biało-Czerwone znów przejęły inicjatywę i objęły prowadzenie 13:10, którego nie oddały do końca.

W drugim meczu naszej grupy Holandia pokonała Chorwację 3:0. Jutro Polki zmierzą się właśnie z Chorwatkami, a Hiszpankami z Holenderkami.