Mecz AZS Politechnika - MKS Będzin. Akademicy walczyli, ale przegrali z chorobą [ZDJĘCIA]

Mecz AZS Politechnika - MKS Będzin. Akademicy walczyli, ale przegrali z chorobą
Mecz AZS Politechnika - MKS Będzin. Akademicy walczyli, ale przegrali z chorobą Sylwia Dąbrowa
Mecz AZS Politechnika - MKS Będzin zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 3:2. Choć siatkarze Politechniki przegrywali już 0:2, zdołali się podnieść i doprowadzić do tie-breaka. Niestety, w decydującym secie lepszy okazał się zespół z Będzina.

Podopieczni Jakuba Bednaruka po raz drugi w sezonie mierzyli się z MKS-em Będzin i po raz drugi przegrali. Tym razem jednak mecz był bardziej zacięty i gospodarze ulegli dopiero po pięciu setach.

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej przegrywali już 0:2, ale udało im się podnieść i doprowadzić do tie-breaka. W piątej partii lepsi okazali się jednak będzinianie. Kto wie, jak potoczyłoby się spotkanie, gdyby to gospodarze wygrali drugiego seta, który rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi (27:25).

Z pewnością wpływ na przegraną warszawskiego zespołu miały problemy kadrowe. Wielu zawodników wyszło na parkiet, zmagając się z chorobą i gorączką. Jednym z nich był m.in. Jakub Radomski, który zagrał na pozycji libero z wysoką temperaturą. Ponadto inaczej rozkłada się siła ataku. W drużynie z Będzina na skrzydłach bardzo dobrze spisywała się aż trójka siatkarzy, w szeregach Politechniki grę ciągnął głównie Michał Filip.

AZS Politechnika Warszawska zajmuje aktualnie 10. miejsce w tabeli PlusLigi z dorobkiem 20 punktów. W następnym meczu zmierzy się z Effectorem Kielce. Początek spotkania 24 lutego o godz. 19:00.

Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani