MegaMisja zmieniła już oblicze setek szkół

Już od samego rana przed warszawskim hotelem Lord ustawiła się długa kolejka wychowawców szkół podstawowych, którzy przyjechali w poniedziałek do stolicy z całej Polski.
MegaMisja zmieniła już oblicze setek szkół
 Megamisja Informacje prasowe

MegaMisja to pierwszy w Polsce kompleksowy program edukacji cyfrowej skierowany do świetlic szkolnych. Jego celem jest przygotowanie dzieci w wieku 6–10 lat do bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych i wzbogacenie oferty zajęć świetlicowych. Oferta objęła do tej pory 300 świetlic.

Zlot otworzyła prezes Fundacji Orange Ewa Krupa, która sama jako rodzic stosuje się do wartości przekazywanych w MegaMisji. – Mój syn, zanim poszedł do szkoły, nauczył się bardzo dobrze liczyć dzięki pewnej aplikacji. Gdy trafił do pierwszej klasy, poszedł na kółko matematyczne, na które chodzi do dziś. Ponadto niedawno znalazłam aplikację, dzięki której można dzieci mobilizować do wykonywania różnych żmudnych obowiązków domowych – mówiła Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) szefowa fundacji. Honorową ambasadorką MegaMisji jest aktorka filmowa i teatralna Magdalena Kumorek, której w poniedziałek nie mogło zabraknąć. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem Zlotu wychowawcy chętnie robili sobie zdjęcia z gwiazdą. – Sama jestem mamą do kwadratu i wiem, że pytania: „Jak wprowadzać dzieci w internet i nowe technologie”, pojawiają się u każdej mamy, prędzej czy później – mówiła aktorka w rozmowie z AIP. Fundacja Orange nadal zamierza rozwijać program MegaMisja, o czym przekonywała jego koordynatorka Łucja Kornaszewska-Antoniuk. – Chcemy objąć MegaMisją jeszcze większą liczbę szkół. W maju następnego roku planujemy kolejny nabór do programu. Poza tym chcielibyśmy włączyć w MegaMisję elementy programowania i mamy nadzieję, że uda się to nam w ciągu kilku miesięcy –mówiła AIP Kornaszewska-Antoniuk. Podczas poniedziałkowej debaty swoje doświadczenia związane z nauką korzystania z internetu przez najmłodszych przedstawiły dr hab. Grażyna Gajewska z Uniwersytetu Zielonogórskiego, Alina Tukaj – wychowawca świetlicy w Szkole Podstawowej nr 257 w Warszawie – oraz osoby związane bezpośrednio z programem: Ewa Krupa i Magdalena Kumorek. Nie zabrakło także przedstawiciela Ministerstwa Cyfryzacji, które reprezentował Piotr Woźniak.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.