21 września, na początek sezonu teatralnego, widzowie warszawscy będą mieli unikalną okazję obejrzeć jedno z najbardziej spektakularnych przedstawień Michała Zadary - "Awanturę warszawską", zrealizowaną w roku 2011 na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego. Mamy dla Was podwójne zaproszenia na ten spektakl.

"Awantura warszawska: jest multimedialnym spojrzeniem na Powstanie warszawskie i jego globalny kontekst. Forma przedstawienia jest niezwykła – aktorzy odgrywają swoje sceny na podestach, a widzowie chodzą od sceny do sceny, montując sobie spektakl według własnego upodobania. Równocześnie dwie ekipy telewizyjne przenoszą akcję na ekran kinowy, na którym można oglądać zmontowaną wersję tego, co się dzieje na żywo. Również muzyka w spektaklu jest grana na żywo. Czytaj więcej o spektaklu: TUTAJ

Jak zdobyć podwójne zaproszenie na sztukę "Awantura warszawska" w Białołęckim Ośrodku Kultury, na 21 września? - KONKURS ROZWIĄZANY1. zarejestrować się w naszym serwisie podając swoje imię i nazwisko (tylko do wiadomości redakcji)

2. Polubić na Facebooku warszawa.naszemiasto.pl

3. Polubić na Facebooku nasz specjalny serwis z konkursami - Konkursy Warszawa
4. odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

Czym jest dla Ciebie "Awantura warszawska"?Podwójny bilet na 21 września otrzymają autorzy trzech najciekawszych i najbardziej oryginalnych odpowiedzi. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 19 września (piątek) do godz.14:00.

Zgłoszenia osób niezalogowanych oraz niemających wypełnionego w całości profilu nie będą rozpatrywane.

Zapoznaj się z regulaminem konkursów w serwisie warszawa.naszemiasto.pl Kliknij tutaj!

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

  Komentarze (5)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  dominika2103

  Dla mnie "Awantura Warszawska" jest podróżą do 1944r, gdzie widzowie są naocznymi świadkami wydarzeń i kreują swoją swoją wersję wydarzeń, poprzez wybór scen. Efektem tego mogą być różne wersje spektaklu, różne odczucia pomimo tego, że widzowie uczestniczą w tym samym wydarzeniu. Jest to kolejny świetny eksperyment Muzeum Powstania Warszawskiego, który wykracza poza ramy typowego spektaklu. Dla mnie jest to spojrzenie na wydarzenia Powstania z innej,nowej perspektywy-lubię takie innowacje.

  muszka_owocówka

  Jest to dla mnie ważna historia; Powstanie Warszawskie jest mi szczególnie bliskie, a rozpowszechnianie w przystępnej i atrakcyjnej formie wiedzy o tych wydarzeniach uważam za świetny pomysł.

  lulu

  Awantura warszawska jest dla mnie wspomnieniem rodzinnym, o młodym chłopcu z mojej rodziny Zbigniewie Woroszyłło, który uczestniczył w powstaniu i poległ w ostatnich dniach 29.09.1944 roku pod Jaktorowem i do dnia dzisiejszego nie znamy jego miejsca pochówku.

  Borys Kafarov

  Awantura kojarzy mi się z warszawskimi cwaniakami dwudziestolecia międzywojennego,z miastem, którego juz nie ma. Uwielbiam te czasy i zawsze żałuje,ze tylko wodzą wyobraźni mogę do nich wracać. Smaczku sztuce - mimo,ze nie miałem okazji jej zobaczyć - dodaje muzeum Powstania Warszawskiego. Jeszcze nie spotkałem się z przedsiewzieciem,które pod tym patronatem nie wyszloby rewelacyjnie.