Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rotterdamie na żywo na ekranie kina Muranów Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rotterdamie na żywo na ekranie kina Muranów

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rotterdamie na żywo na ekranie kina Muranów (© archiwum mm)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nie lada gratka dla entuzjastów dobrego kina. 25 i 27 stycznia w warszawskim kinie odbędą się projekcje na żywo filmów z programu jednego z najciekawszych światowych festiwali filmowych.

Festiwal odbywa się od 1972 roku i jest jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Europie. Rotterdam Live to międzynarodowe wydarzenie w ramach którego widzowie w różnych częściach Europy będą mogli obejrzeć wybrane premiery z programu 44. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie. Po każdym z seansów odbędzie się transmisja na żywo ze spotkania z twórcami obecnymi na premierze w Rotterdamie, zaś widzowie będą mieli możliwość włączenia się do rozmowy za pomocą twittera.

W PROGRAMIE:

Erbarme Dich - Pasja według św Mateusza | projekcja 25 stycznia (niedziela), godz. 16.00
reż. Ramón Gieling, Holandia 2015, 90’

W swoim najnowszym filmie, Ramón Gieling przedstawia ludzi, dla których Pasja według Św. Mateusza Jana Sebastiana Bacha okazała się objawieniem. Każdy z nich ma zupełnie inną przeszłość, która skłania go do osobistego związku z dziełem Bacha. Status społeczny czy narodowość nie mają znaczenia.

Speed Walking | projekcja 27 stycznia (wtorek), godz. 19.00

reż. Niels Arden Oplev, Dania 2014, 108'

13-letni Martin, niespodziewanie dowiaduję się o śmierci swojej matki. Dla jego bliskich to cios, po którym nie mogą się pozbierać. On sam, choć nie jest mu łatwo, próbuję żyć dalej. Mimo swojego młodego wieku bierze odpowiedzialność za to, co dzieje się wokół niego i próbuje znów nadać sens codzienności. Odkrywa swoje pierwsze fascynację miłosne i poznaje świat dorosłych, dla których jest wsparciem. Tytułowy speed walking odnosi się nie tylko do dyscypliny sportowej, którą uprawia chłopiec. Jest on również alegorią do życia, przez które idąc, nie warto się zatrzymywać.

Reżyser Niels Arden Oplev stworzył ciepły i pogodny film, w którym życie, mimo, że bywa nieprzewidywalnie smutne, wciąż pozostaje ciekawe i warte tego, aby je kontynuować.

Bilety w cenie 20 zł

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!