Przegląd Najlepszych Filmów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Żydowskie Motywy 19-25 stycznia w klubie Mózg Przegląd Najlepszych Filmów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Żydowskie Motywy 19-25 stycznia w klubie Mózg

Przegląd Najlepszych Filmów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Żydowskie Motywy 19-25 stycznia w klubie Mózg (© arch. mm)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Między 19, a 25 stycznia obejrzymy filmy za darmo w Klubie Mózg Powszechny.


Przegląd Najlepszych Filmów Międzynarodowego Festiwalu Żydowskie Motywy, 19 - 25 stycznia, Mózg, ul. Jana Zamoyskiego 20.19 stycznia rozpocznie się Przegląd Najlepszych Filmów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Żydowskie Motywy z 2014. Przez tydzień będziemy mieli okazję zobaczyć filmy za darmo w klubie Mózg.

Zobacz też: Przegląd filmowy, Warszawa. Zobacz najlepsze krótkometrażowe debiuty

Festiwal Żydowskie Motywy poświęcony jest narodowi żydowskiemu, jego tradycji, tożsamości narodowej i kulturowej oraz historii, zarówno współczesnej jak i na przestrzeni dziejów. Ideą wydarzenia jest upowszechnianie - poprzez dzieło filmowe - świadomości istnienia wielowiekowej kultury żydowskiej. Organizatorzy podkreślają, że celem podstawowym jest prezentacja dzieł sztuki, czyli filmów niekomercyjnych, odkrywczych, szukających nowych sposobów ekspresji, które nie kolidują z uniwersalnym wymogiem prawdy w twórczości artystycznej.

Program

  • 19 stycznia - „Bezsenność” (53 min), „Drugi raz do tej samej rzeki” (111 min)
  • 20 stycznia - „Holokaust – klej do tapet” (56 min), „Mój szczęśliwy dzień” (67 min)
  • 21 stycznia - „Nigdy nie zapomnij kłamać” (56 min), „Pani spod szóstki” (39 min.)
  • 22 stycznia - „Piętno” (73 min.), „Regina” (64 min.)
  • 23 stycznia - „Twarze nieistniejącego miasta” (25 min.), „Żołnierz na dachu” (80 min.)
  • 24 stycznia - „Intruz” (16 min.), „Myśląc o Auschwitz” (16 min.), „Pukanie do drzwi” (11 min.) , „Żydowski kardynał” (97 min.)
  • 25 stycznia - „Ojciec i syn” (54 min.)

Więcej informacji znajdziecie na facebooku

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!