Mistrzostwa Świata siatkarzy zbliżają się wielkimi krokami. Już w sobotę polska reprezentacja rozegra swój pierwszy mecz mundialu. Fundacja "Polska Siatkówka" oraz Miasta Gospodarze Mistrzostw postanowili dać szansę również mniejszym kibicom - specjalnie dla nich zostanie zorganizowany turniej Mini Mistrzostw Świata.

Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej, czyli mundial dla najmłodszychMistrzostwa Świata to, obok Igrzysk Olimpijskich, najważniejsza impreza w karierze każdego sportowca. O grze w najważniejszych międzynarodowych imprezach marzą także dzieci. Ich marzenia wkrótce mogą się ziścić. Wraz z Mistrzostwami Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn zostaną rozegrane Mini Mistrzostwa Świata.

Czytaj też: Spróbują pobić rekord Guinessa przed meczem siatkarzy na Narodowym

Mecze zostaną rozegrane we wszystkich miastach, w których będą grać profesjonaliści. Małoletnich siatkarzy ugoszczą więc Warszawa, Katowice, Kraków, Łódź, Gdańsk, Wrocław i Bydgoszcz. Do turniejów może zgłosić się każdy, system rozgrywek w poszczególnych miastach zostanie dopasowany do ilości zgłoszonych zespołów. Dla uczestników przygotowano też coś wyjątkowego - spotkania z siatkarzami i innymi gwiazdami sportu, które zapowiedziały swój udział w wydarzeniu.

Czytaj też: Mecz Otwarcia Mistrzostw Świata 2014. Siatkarze zagrają w sobotę na Narodowym [WIDEO]

Spotkania w zawodach Mini Mistrzostw będą rozgrywane podczas trwania oficjalnych Mistrzostw FIVB. Pozwoli to młodym adeptom siatkówki poczuć się, jakby byli uczestnikami prawdziwego międzynarodowego turnieju. Zwycięzcy będą mogli wznieść w górę trofeum i poszczycić się prestiżowym tytułem Mini Mistrza Świata. Każdy gracz otrzyma pamiątkową koszulkę i upominek związany z mundialem.

Cel organizacji takiej imprezy to nie tylko promocja światowego czempionatu, ale też popularyzowanie siatkówki i sportowej rywalizacji opartej na zasadach fair play wśród młodzieży. Dla wszystkich dzieciaków będzie to z pewnością ogromne przeżycie.

Szczegółowy harmonogram gier:

- Warszawa, 30 sierpnia pod Stadionem Narodowym
- Gdańsk, 1-7 września pod halą Ergo Arena
- Wrocław, 8-9 września, pod halą Stulecia
- Łódź, 12-14 września, przy ul. Piotrkowskiej
- Bydgoszcz, 8-9 września, stadion Zawisza
- Kraków, 5-7 września, pod halą Kraków Arena
- Katowice 1-21 września, pod halą Spodek

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!