Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Polska przegrała z Serbią 18:22 (RELACJA, ZDJĘCIA)

j.babal
Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w Serbii. Polacy w swoim inauguracyjnym meczu przegrali z gospodarzami turnieju 18:22. Kolejny mecz grupowy nasza reprezentacja rozegra we wtorek ze Słowacją.

Polacy w fatalnym stylu rozpoczynają Mistrzostwa Europy w Serbii. Podopieczni Bogdana Wenty przegrali z gospodarzami turnieju 18:22. Przez większość czasu gry Polacy nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z Serbami.

W grze naszej drużyny raziła nieskuteczność w ataku i duża ilość błędów własnych. Serbowie bez problemów wykorzystywali pasywną grę w obronie Polaków, prowadząc w drugiej połowie nawet ośmioma bramkami.

Niezwykle skuteczny był serbski skrzydłowy, Ivan Nikcević, który rzucił 6 goli (aż 86 procent skuteczności). Wtórowali mu rozgrywający, Marko Vujin i Momir Ilić (odpowiednio 6 i 4 gole). Kapitalny mecz w bramce rozegrał takżę Darko Stanić, który obronił połowę rzutów na swoją bramkę.

W naszej drużynie najwięcej bramek zdobył Karol Bielecki, choć grał tylko 25 minut drugiej połowy (sic!). Inni Polacy nawet nie zbliżyli się dzisiaj do poziomu reprezentowanego przez Serbów. Porażka może mocno skomplikować Polakom grę o medal na czempionacie w Serbii.

Polacy swój następny mecz rozegrają we wtorek. Przeciwnikami naszych szczypiornistów będą Słowacy.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz:
60. min.: 18:22: KONIEC MECZU!! PRZEGRYWAMY Z SERBIĄ!

60. min.: 18:22: Toskić zatrzymuje szarżującego Wiśniewskiego. Odzyskujemy piłkę i w końcu Jaszka trafia do siatki.

59. min.: 17:22: Trener Serbów poprosił o czas. Niestety, nie damy już rady odwrócić losów tego meczu.

58. min.: 17:22: Wyszomirski dobrze broni, ale rzut Jaszki broni zmiennik Stanica, Dragan Marjanac.

58. min.: 17:22: Rozluźnieni Serbowie popełniają błędy. Jurkiewicz rzuca bramkę po solowej akcji.

57. min.: 16:22: Bielecki szybko rzuca gola, jednak Serbów wcale się nie spieszy w rozgrywaniu akcji.

56. min.: 15:22: Vujin i Wyszomirski bez szans.

55. min.: 15:21: Kwiatkowski faulowany i będziemy mieć rzut karny, który Tłuczyński zamienia na bramkę.

54. min.: 14:21: W końcu skutecznie Wiśniewski. Przegrywamy jednak nadal siedmioma bramkami.

53. min.: 13:21: Serbowie popełniają błąd kroku, mamy kontratak, ale Jaszka fauluje w ataku i Serbowie praktycznie obronili się w grze w osłabieniu.

52. min.: 13:21: Beljanski dostaje dwie minuty kary. Gramy w przewadze. Wiśniewski nie opanowuje piłki i znów akcja Serbów. Owacje żegnają schodzącego Stanica.

51. min.: 13:21: Tym razem Wicharego pokonuje Sesum. W odpowiedzi nieskutecznie Bielecki. Wyszomirski zmienił Wicharego w bramce.

50. min.: 13:20: Stanić będzie się śnił po nocach Kuchczyńskiemu. Polski skrzydłowy przegrał z nim pojedynek po raz trzeci!

48. min.: 13:20: Ależ mieliśmy szczęście. Po rzucie Nikcevica, piłka odbiła się od dwóch słupków i wyszła w pole. Niestety Polacy stracili piłkę w akcji ofensywnej.

47. min.: 13:20: Zaremba skutecznie. Ale granie gol za gol to zdecydowanie za mało.

47. min.: 12:20: Vujin tym razem z wyskoku. Polacy statycznie w obronie. Wichary bez żadnych szans.

46. min.: 12:19: Bielecki nad Serbami. Kolejny gol naszego zawodnika.

45. min.: 11:19: Polacy zaspali w obronie i Nikcević znów rzuca nam gola.

45. min.: 11:18: Dwa razy fenomenalnie broni Wichary, piłkę dostaje Jaszka i podaje wprost w ręce Serbów. Fatalnie.

44. min.: 11:18: Gol dla Polaków. Zaremba wypracował Bieleckiemu pozycję do rzutu, a ten nie zmarnował okazji.

43. min.: 10:18: Tym razem melduje się drugie skrzydło Serbów. Prodanović rzuca nam gola. Lijewski z grymasem bólu zszedł z boiska.

43. min.: 10:17: Lijewski rzuca dość przypadkową bramkę i pada na parkiet. Są już przy nim lekarze.

42. min.: 9:17: Zbigniew Kwiatkowski fauluje. Obrońca Wisły Płock, wędruje na ławkę kar na dwie minuty. Serbowie nie próżnują i Nikcević rzuca nam kolejną bramkę.

41. min.: 9:16: Wichary znów obronił, ale wysiłku naszego bramkarza nie wykorzystał Wiśniewski, który rzucił wprost w Stanica.

40. min.: 9:16: Wichary świetnie broni, a dzieła dokonuje potężnym rzutem Karol Bielecki.

39. min.: 8:16: A Serbowie grają swoje. Vujin z biodra i Wichary jest bez szans. A my w swojej akcji znów w słupek.

38. min.: 8:15: Stanić znów broni strzał Kuchczyńskiego ze skrzydła. Nie idzie nam dzisiaj.

37. min. 8:15: Cutura kapitalnie znajduje Ilica, a ten nie ma problemu z pokonaniem Wicharego.

36. min. 8:14: W końcu! Tkaczyk z dystansu pokonuje Stanica.

35. min. 7:14: Cutura pokonuje Wicharego. Gramy bardzo źle. Na boisku pojawia się Karol Bielecki.

34. min 7:13: Stanić broni kiepski rzut Kuchczyńskiego.

33. min. 7:13: Ilić wykorzystuje rzut karny i przegrywamy już sześcioma bramkami.

31. min. 7:12: Zaremba melduje się na boisku niecelnym rzutem. W odpowiedzi Prodanović skutecznie ze skrzydła.

31. min. 7:11: Zaczynamy drugą połowę! Polacy grają w osłabieniu, ale mają piłkę.

Przerwa: Przegrywamy w tym meczu na własne życzenie. Polacy grają fatalnie w ataku i nie potrafią wykorzystywać gry w przewadze liczebnej. Dobrze spisuje się nasz bramkarz, Marcin Wichary, ale bez pomocy graczy ofensywnych nie wygramy tego meczu. Miejmy nadzieje, że Bogdan Wenta zmotywuje naszych piłkarzy do skutecznej gry w drugiej połowie.

30.min 7:11: Koniec pierwszej połowy!

30. min. 7:11: Tym razem obok bramki rzuca Jurkiewicz.

29. min. 7:11: Jest bardzo źle. Vujin rzuca nam gola, gdy gramy w przewadze. Co więcej, Lijewski dostaje dwie minuty i teraz to my gramy w osłabieniu.

29. min. 7:10: Jurecki przestrzelił. Brak słów.

29. min. 7:10: Polacy przerywają swoją kontrę, bo na boisku leży Nickević. Serbski skrzydłowy kontuzjowany.

28. min.: 7:10: Mamy troszkę szczęścia. Najpierw Tkaczyk świetnie przeczytał podanie Serbów, oddał piłkę Kuchczyńskiemu, a ten w końcu pokonał serbskiego bramkarza. Trener gospodarzy prosi o czas. Polacy mają jeszcze przeszło minutę gry w przewadze.

27. min.: 6:10: Kolejna kara dla Serbów. Tym razem Nenad Vucković, 2 minuty na ławce.

27. min.: 6:10: Wichary broni rzut karny rzucany przez Vujina!

26. min.: 6:10: Gol! Syprzak przechwytuje piłkę w powietrzy i pokonuje Stanica. Brawo!

25. min.: 5:10: Serbowie już przetrwali minutę w odpowiedzi a nawet rzucili nam bramkę. Nenad Vucković z dziewiątego metra.

24. min.: 5:9: Pierwsza akcja w przewadze niewykorzystana przez niedokładne podanie do obrotowego. Serbowie szanują piłkę i długo grają w ataku.

24. min.: 5:9: Syprzak faulowany i Manjolović schodzi na dwie minuty kary. To nasza szansa!

24. min.: 5:9: Kuchczyński fauluje Nikcevica i Serbowie mają rzut karny. Na nasze szczęście Ilić rzuca nad bramką Wicharego.

22. min.: 5:9: Rzut Tkaczyka zablokowany przez Serbów. Znów nie możemy zdobyć gola.

21. min.: 5:9: Nikcević znów skutecznie ze skrzydła.

20. min.: 5:8: Cutura sprytnie złapał Lijewskiego na faul w ataku. Polacy stracili piłkę.

20. min.: 5:8: Pechowo grają Polacy. Najpierw Tłuczyński trafia ze skrzydła w nogę bramkarza, a po chwili Syprzak uderza z koła w słupek! Kołowy, Vive Kielce, Rastko Stojković z kontuzją opuścił plac gry.

19. min.: 5:8: Kolejna głupia strata Polaków. Nikcević sam na sam nie daje szans Wicharemu.

18. min.: 5:7: Długa akcja Serbów i w końcu sędziowie gwiżdżą grę pasywną.

17. min.: 5:7: Polacy dobrze w obronie, do kontry wybiegł Tłuczyński i pokonał sprytnym strzałem serbskiego bramkarza. Gonimy Serbów!

16. min.: 4:7: Jurecki! Tak powinniśmy grać, Lijewski świetnie ściągnął na siebie obrońców a Michał Jurecki zdobył bramkę.

16. min.: 3:7: Wichary broni strzał Nikcevica.

15. min.: 3:7: Lijewski trafia w słupek! Szkoda.

14. min.: 3:7: Słabo bronimy w przewadze. Nikcević ze skrzydła pokonuje Wicharego.

13. min.: 3:6: Wykorzystujemy grę w przewadze. Jurecki rzuca gola z dystansu.

13. min.: 2:6: Ilić odesłany na ławkę kar na dwie minuty, przed faulem był gol, jednak nie został on uznany przez hiszpańskich sędziów.

12. min.: 2:6: Na boisku melduje się obrotowy Wisły Płock, Kamil Syprzak. Wcześniej Tkaczyk wszedł za Jaszkę. Polacy znów nie zrozumieli się w akcji ofensywnej.

11. min.: 2:6: Serbowie robią co chcą. Vujin kapitalnie obsłużył na skrzydle Prodanovica, a ten bez problemu pokonał Wicharego. Bogdan Wenta poprosił o czas dla naszej drużyny. Nie układa nam się ten mecz.

10. min.: 2:5: Vujin rzuca z podłoża, Wichary broni na tyle nieszczęśliwe, że piłka między jego nogami wpada do bramki.

9. min.: 2:4: Ilić z biodra i kolejny gol dla Serbów. Po chwili Polacy pogubili się w akcji ofensywnej.

8. min.: 2:3: Lijewski minął świetnym zwodem Stojkovica, strzelił bramkę, ale ucierpiał w zderzeniu z serbskim bramkarzem.

7. min.: 1:3: Wichary zatrzymuje Stojkovica. Po chwili Tłuczyński fauluje skrzydłowego Serbów i Ilić pokonuje naszego bramkarza z karnego.

5. min.: 1:2: Świetna akcja Jureckiego i rzucamy pierwszą bramkę w tym meczu.

5, min.: 0:2: Polacy zaspali w obronie i Vujin rzuca drugiego gola dla Serbów.

4. min.: 0:1: Jaszka wprost w ręce Stanica.

3. min.: 0:1 Kontra Serbów i Nikcević pokonuje Wicharego.

1. min.: Świetny przechwyt Krzysztofa Lijewskiego, nasz zawodnik sam na sam z golkiperem serbski, ale ten świetnie broni. Mogliśmy prowadzić.

Zaczynamy mecz!

18:10: Sędziować mecz będą jedni z najlepszych arbitrów na świecie, hiszpańska para Oscar Raluy Lopez - Angel Sabroso Ramirez.

18:05: Składy obu drużyn:

Polska: 12. Wichary, 16. Wyszomirski – 2. Jaszka, 3. Lijewski, 4. Kuchczyński, 6. Tkaczyk, 8. Bielecki, 11. Wiśniewski, 13. Jurecki, 15. Jurecki, 19. Tłuczyński, 20. Jurkiewicz, 23. Syprzak, 29. Kwiatkowski, 41. Zaremba, 43. Orzechowski.

Serbia: 1. Marjanac, 12. Stanic – 5. Sesum, 6 Vujin, 7. Nikcevic, 9. Manojlovic, 11. Toskic, 13. Ilic, 15. Markovic, 17. Prodanovic, 18. Stojkovic, 21. Kostadinovic, 22. Beljanski, 23. Vuckovic, 25. Cutura, 26. Stankovic.

18:00: Nasza kadra pojechała do Serbii mocno osłabiona. W Serbii nie zagrają: Sławomir Szmal ("Kasa" doznał kontuzji kolana), Marcin Lijewski, Tomasz Rosiński i Bartłomiej Tomczak.

18:00: Polacy walczą nie tylko o medale Euro, ale także o awans do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk w Londynie, lub w przypadku złotego medalu, bezpośrednią kwalifikację do Igrzysk. Po za tym medal mistrzostw zapewni Polakom automatyczny start w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata. Dlatego też, jest o co walczyć na turnieju w Serbii.

18:00: Serbowie to niezwykle wymagający przeciwnik. W ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Polacy wygrali z Serbami w fazie grupowej 27 do 26, było to szalenie zacięte widowisko. Nie inaczej będzie pewnie dzisiaj. Dodatkowym atutem Serbów jest ich własna publiczność w belgradzkiej Pionir Hall.

18:00: Polacy nie są faworytami czempionatu rozgrywanego w Serbii. Generalnie kadra Wenty nie może uznawać Mistrzostw Europy za swoją ulubioną wielką imprezę. Najlepszy wynik naszej reprezentacji w mistrzostwach kontynentu to czwarte miejsce przed dwoma laty w Austrii.