Mistrzostwa Polski kobiet U-18: AZS UMCS Lublin tuż za podium

MarcinMMM
MarcinMMM
W rozgrywanych od środy do niedzieli w Poznaniu koszykarskich mistrzostwach Polski kobiet do lat 18 zawodniczki AZS UMCS Lublin zajęły czwartą lokatę.

Rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny w kraju toczyła się między ośmioma drużynami, które okazały się najlepsze w turniejach półfinałowych. Turniej finałowy w stolicy Wielkopolski rozpoczął się od fazy grupowej. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy i zależnie od zajmowanych miejsc, rywalizowały później o poszczególne lokaty.

W pierwszej części zawodów koszykarki AZS UMCS Lublin pokonały AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 63:49 i VBW GTK Gdynia 76:63 oraz musiały uznać wyższość MKS Polkowice, przegrywając 54:62.

Jak się okazało, te wyniki pozwoliły podopiecznym trenera Cezarego Nowaka walczyć o brązowy medal z Huraganem Wołomin. Od początku spotkanie było wyrównane, choć minimalną przewagę miały zawodniczki z Lublina. Na przerwę schodziły one z jednopunktowym prowadzeniem (28:27).

W trzeciej kwarcie AZS UMCS powiększył przewagę i dziesięć minut przed końcem prowadził 46:41. Niestety ostatnie dziesięć minut zdominowały rywalki, które wypunktowały koszykarki trenera Nowaka. Dzięki świetnej postawie Wioletty Gmurczyk i Justyny Owczarek drużyna z Wołomina z nawiązką odrobiła stratę i ostatecznie zwyciężyła 70:64.

Mistrzostwo Polski zdobyły gospodynie - MUKS Poznań. W finałowej potyczce dziewczyny prowadzone przez Iwonę Jabłońską rozgromiły w drobny pył MKS Polkowice 89:36.