IV Memoriał im

IV Memoriał im. Zdzisława Ambroziaka (© www.amboziak.org.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już w najbliższy piątek rozpocznie się IV Memoriał im. Zdzisława Ambroziaka. Tak samo jak to miało miejsce rok temu, placem boju czterech czołowych drużyn PlusLigi będzie warszawska "Arena Ursynów".

Do stolicy zawita mistrz Polski - Skra Bełchatów, wicemistrz naszego kraju - Resovia Rzeszów, zdobywca piątego miejsca - AZS Częstochowa oraz gospodarz turnieju AZS Politechnika Warszawska. W ciągu trzech dni wszystkie drużyny zagrają po trzy mecze systemem "każdy z każdym". Na podstawie wszystkich wyników zostanie stworzona tabela, która wyłoni zdobywcę memoriału. Transmisje meczów przeprowadzi TVP Info oraz TVP Sport.

Memoriał będzie jedną z ostatnich okazji dla trenerów, aby przetestować różne warianty gry oraz sprawdzić dyspozycję swoich zawodników przed zbliżającymi się wielkimi krokami sezonem ligowym. Tytułu broni zdobywca prawie wszystkich możliwych tytułów w ostatnim czasie w Polsce - Skra Bełchatów. Rok temu, po pasjonującym meczu w finale, podopieczni Daniela Castellaniego pokonali ekipę Resovii Rzeszów 3:2. Turniej odwzorował siłę w polskiej lidze, gdyż również o tytuł mistrza Polski walczyły te same drużyny.

Nie trzeba nikomu mówić, że w weekend w Warszawie zobaczymy Mistrzów Europy. A będzie ich niemało: Piotr Nowakowski (AZS Częstochowa), Krzysztof Ignaczak (Resovia Rzeszów) oraz całe grono ze Skry: Daniel Pliński, Marcin Możdzonek, Bartek Kurek, Michał Bąkiewicz, oraz Piotr Gacek.

Z roku na rok memoriał odnosi coraz większy sukces sportowy, marketingowy oraz medialny. Ale nie zapomnijmy, że głównym celem zawodów jest chęć uczczenia pamięci wspaniałego dziennikarza oraz sportowca, jakim niewątpliwie był Zdzisław Ambroziak.


Program zawodów:

Piątek 25.09.2009
16.00 - Neckermann AZS Politechnika Warszawska vs PGE Skra Bełchatów
18.00 - Asseco Resovia Rzeszów vs Domex Tytan AZS Częstochowa

Sobota 26.09.2009
16.00 - PGE Skra Bełchatów vs Domex Tytan AZS Częstochowa
18.00 - Neckermann AZS Politechnika Warszawska vs Asseco Resovia Rzeszów

Niedziela 27.09.2009

11.00 - Neckermann AZS Politechnika Warszawska vs Domex Tytan AZS Częstochowa
13.30 - PGE Skra Bełchatów vs Asseco Resovia Rzeszów

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!