,,Lotni Reporterzy’’ z Pracowni Orange brali udział w warsztatach dziennikarskich. Zapoznali się z kolejnymi etapami powstawania dziennika. Cenne informacje wykorzystają w pracy w szkolnych gazetkach.

Powstawanie gazety oglądaliśmy w siedzibie Polskapresse, gdzie mieszczą się redakcje Gazety Polska The Times i Naszego Miasta oraz serwisów internetowych polskatimes.pl i warszawa.naszemiasto.pl.
Na początku zostaliśmy oprowadzeni po redakcji, przyglądając się pracy poszczególnych działów. Zobaczyliśmy Biuro Ogłoszeń, redakcje dodatków telewizyjnych i redakcję samej gazety. Przyglądaliśmy się procesowi powstawania gazety w specjalnym systemie edycyjnym, który nazywa się Milenium. Najbardziej podobała nam się praca fotoedytora, który pokazał nam, jak się wstawia do gazety zdjęcia.

Warsztaty dziennikarskie Junior Media w Warszawie

Największym jednak wyzwaniem dla naszej grupy okazała się - pod specjalnie wywieraną presją przez naszego przewodnika - próba spisania na gorąco naszych wrażeń. Mimo to – a może właśnie dzięki temu - uświadomiliśmy sobie, że zawód dziennikarza jest niezwykle trudny, ale zarazem fascynujący. Mamy nadzieje, że w przyszłości uda nam się spełnić nasze marzenia o uprawianiu tego zawodu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!