18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzież rezygnuje z lekcji wychowania do Życia w rodzinie

(mj)
Katarzyna Felde, dyrektor IV LO, przegląda rezygnacje z lekcji wychowania do życia w rodzinie.
Katarzyna Felde, dyrektor IV LO, przegląda rezygnacje z lekcji wychowania do życia w rodzinie. fot. Jarosław Ziarek
Młodzież łódzkich techników i liceów gremialnie rezygnuje z lekcji wychowania do życia w rodzinie. Pisemne oświadczenia o tym, że uczniowie nie będą chodzić na WDŻ, składają w imieniu swoich niepełnoletnich dzieci rodzice. Pełnoletni robią to sami. Są szkoły, w których z WDŻ zrezygnowali wszyscy.

- Przedstawiliśmy rodzicom sprawę jasno - mówi Katarzyna Felde, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Pomorskiej. - Na wychowanie do życia w rodzinie muszę przeznaczyć godziny z puli do dyspozycji dyrektora. Nie mam ich wiele, bo tylko cztery w tygodniu do wykorzystania przez trzy lata. W praktyce to znaczy, że w pierwszej klasie dyrektor może dać klasie np. dodatkowo jedną godzinę tygodniowo, w drugiej też jedną, a w trzeciej - dwie. Wszyscy są zgodni, że lepiej przeznaczyć je na dodatkowe lekcje innych przedmiotów.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. Sienkiewicza lekcji WDŻ też nie będzie. Tak samo w ZSP 3 przy ul. Kilińskiego.

- Dodatkowe godziny przeznaczymy na matematykę, którą uczniowie zdają na maturze - mówi Małgorzata Gosławska, dyrektor szkoły. - Przystali na to rodzice i młodzież. Gdyby jednak ktoś miał ochotę przejść 14-godzinny kurs WDŻ - nie ma problemu. Zorganizujemy dla niego zajęcia z panią pedagog po lekcjach.

- Wolę, aby syn miał więcej matematyki - mówi mama pierwszoklasisty z technikum w ZSP 10 przy ul. Strykowskiej.

Dyrektorzy liceów i szkół zawodowych zapewniają, że treści przewidziane w ramach programu wychowania do życia w rodzinie będą realizowane w ramach godzin wychowawczych, biologii, religii, WOS-u oraz spotkań ze specjalistami, np. od uzależnień lub seksuologii.

od 7 lat
Wideo

echodnia Policyjne testy - jak przebiegają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto