Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mniej inwestycji? Nie w Warszawie!

Michalina Guzikowska
Polskapresse
O tym, że Warszawa jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Europie, świadczy chociażby mnogość inwestycji budowlanych, których kolejne punkty pojawiają się na mapie. Przyjrzeliśmy się nieco bliżej realizowanym projektom i prezentujemy zestawienie najciekawszych i najbardziej wartych zainwestowania - naszym zdaniem - projektów. Znajdują się wśród nich zarówno osiedla mieszkalne, jak i obiekty użytkowe. Każdy z nich ma cechę lub cechy, które wyróżniają daną nieruchomość na tle innych inwestycji.

1. Apartamenty Murano (BUDIMEX), ul. Stawki 40, ukończony II etap realizacji.
Apartamenty Murano wyróżniają się na tle krajobrazu miasta nowoczesnością połączoną z funkcjonalnością. Charakterystycznym elementem jest 18--kondygnacyjna wieża. Uwagę zwracają przeszklone elementy kondygnacyjne, połączone m.in. z naturalnym piaskowcem. Istotnym elementem, który nadaje otoczeniu ciepły klimat, jest jednohektarowy ogród, w którym zmęczeni pracą mieszkańcy znajdą chwilę wytchnienia wśród pachnących żywopłotów. Skołatane nerwy koi szmer wody spływającej po granitowej kaskadzie. Dzieci, w zależności od wieku, mogą się bawić na dostosowanych do ich potrzeb placach wyposażonych w najwyższej jakości sprzęt.
Na osoby, które zdecydują się na zakup apartamentu, czeka możliwość zaprojektowania wyposażenia mieszkania we współpracy z architektem wnętrz. Same apartamenty gwarantują faktycznie podwyższony standard, dzięki czemu nabywcy będą mogli cieszyć się m.in. podgrzewanym tarasem czy wielkimi oknami.

2. Osiedle Saskie Zacisze (Diamentic Estate), ul. Saska, rozpoczęto II etap realizacji, 30 domów w projekcie, zakończono budowę czterech, w fazie końcowej pięć kolejnych.
W tym projekcie wszystko ma podwyższony standard. Już na samym początku osoba, która chciałaby kupić nieruchomość znajdującą się w szczególnie urokliwej części Warszawy, ma do wyboru różne luksusowe typy domów - bliźniaków lub wolno stojących.
Architekci projektujący Saskie Zacisze wzięli pod uwagę najróżniejsze oczekiwania klientów, dlatego projekt łączy w sobie elegancję, funkcjonalność i nowatorstwo. Wysokiej klasy materiały budowlane zapewniają trwałość i solidność. Nie zapomniano o mediach, do których wszystkie domy mają dostęp. Dodatkowo podwyższono standard, zapewniając potencjalnym mieszkańcom takie wygody, jak: ogrzewanie podłogowe na parterze, energooszczędne drewniane okna, tarasy na parterze i drugim piętrze.
W celu zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa zdecydowano się na ogrodzenie osiedla i dodatkową ochronę.

3. Jerozolimskie Point (J.W. Construction), budynek biurowy, ul. Badylarska, rozpoczęto budowę, planowany termin realizacji: 2011 r.
Powstający poza ścisłym centrum obiekt użytkowania biurowego został zaprojektowany w taki sposób, by spełniał wszelkie wymagania charakterystyczne dla budynków klasy A. Jedynie lokalizacja zadecydowała, że przyznano Jerozolimskie Point klasę B+, choć budynek powstaje w niewielkiej odległości od lotniska i może poszczycić się dobrą komunikacją z centrum miasta.
Projekt realizowany przez J.W. Construction jest wyposażony w podziemny i nadziemny parking i wykonany z wysokiej klasy materiałów budowlanych. Duże okna zapewniają duży dostęp światła słonecznego, a efektywne rozplanowanie pięter pozwala na swobodne rozplanowanie powierzchni biurowych wedle własnego uznania. Klientami budynku najprawdopodobniej zostaną przede wszystkim firmy usługowe, przemysłowe, handlowe i consultingowe.

4. Vermera (SANDO Imobiliaria), budynek mieszkalny, skrzyżowanie Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Alei Jerozolimskich planowany termin realizacji: czerwiec 2010 r.
Projekt firmy SANDO Imobiliaria może okazać się strzałem w dziesiątkę na mapie warszawskich inwestycji, ponieważ łączy w sobie wiele cech wymarzonego przez wiele osób mieszkania. Powstający w dzielnicy Ochota budynek zapewnia dobrą komunikację z centrum miasta, jak i przyjazne otoczenie.
Wśród niemal 200 mieszkań potencjalni właściciele na pewno mogą znaleźć wymarzone lokum, ponieważ poszczególne mieszkania dostosowuje się do różnych oczekiwań klientów. Na pewno "na plus" całej inwestycji należy zaliczyć również ogród, otaczający budynek. Poprzedzielany alejkami pozwala mieszkańcom pospacerować po ciężkim dniu w pracy, a dzieciom daje możliwość zabawy na specjalnie dla nich przygotowanym placu zabaw. Z kolei poczucie prywatności i bezpieczeństwa zapewnia ogrodzenie terenu przed nieproszonymi gośćmi.

5. "Centrum dla domu" (Sybil Europe Public Co. Limited), centrum handlowe Janki, planowany termin realizacji: IV kwartał 2010
Cypryjski inwestor wybrał miejsce na trasie wylotowej z Warszawy w stronę Katowic i Wrocławia, by zbudować największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum kompleksowego wyposażania wnętrz. Na ponad 25.000 mkw. powstanją setki stoisk, przeznaczonych dla przedstawicieli branży wnętrzarskiej. W zamyśle projektantów "Centrum dla domu" ma być miejscem, w którym klient będzie mógł zapoznać się z ofertą wielu sprzedawców, by wybrać najkorzystniejszą. Wysoki standard stoisk i profesjonalna pomoc przy ich urządzaniu z pewnością wpłyną na dodatkowy napływ chętnych sprzedających. Sybil Europe szacuje, że przez powstające centrum rocznie może przewinąć się nawet 7 milionów osób.

6. Mińska Trafo (Rogowski Developement), apartamenty ul. Mińska
Obfitująca w zabytki stara część Pragi Południe ma szansę stać się jedną z najbardziej ekskluzywnych i pożądanych lokalizacji mieszkaniowych w Warszawie. Mińska Trafo to kolejna po Galerii Wiatraczna inwestycja w zmianę wizerunku tej części stolicy na modniejszy i ciekawszy. Osiedle swoją nazwę zawdzięcza położeniu w pobliżu byłej stacji transformatorowej, zbudowanej w 1929 roku i stanowiącej niezwykły przykład architektury industrialnej.
Samo osiedle ma szansę spełniać wszelkie wymogi przyjazności i dostępności. Dobre położenie i skomunikowanie lewobrzeżną częścią Warszawy przemawia "na plus" Mińskiej. Spokojna okolica to argument dla tych, którzy po męczącym dniu w pracy w domu będą szukali przede wszystkim ciszy i spokoju. Dla pewności niezakłóconego spokoju mieszkania zostaną wyposażone w dźwiękoszczelne okna. Niemal obowiązkowym elementem wyposażenia każdego lokalu będzie taras lub balkon.

7. Fort Chrzanów II (Mak Dom), osiedla mieszkaniowe ul. Kopalniana
Sukces, którym okazała się inwestycja Fort Chrzanów, zachęcił dewelopera do kontynuacji pomysłu i stworzenia kolejnej inwestycji. Pięć budynków w niskiej zabudowie powstaje w zielonym otoczeniu, które przyciągnie z pewności osoby z małymi dziećmi. Dla najmłodszych mieszkańców zaplanowano plac zabaw i liczne alejki, po których bez obawy mogą biegać. Wyeliminowano również w projektach ruch samochodowy z naziemnej części osiedla poprzez stworzenie rozbudowanego systemu garaży podziemnych.
Minimalna wielkość dostępnych mieszkań wynosi 36 mkw. Co ciekawe, nie ustalono maksymalnej ich wielkości, bowiem stosuje się nietypowe rozwiązanie konstrukcyjne, pozwalające na łączenie lokali w jeden większy. Warto również podkreślić stosowanie w budowie energooszczędnych, sprawdzonych materiałów budowlanych, które pozwolą kontrolować koszty eksploatacji.

8. Osiedla Zacisze (Dolcan) osiedla mieszkaniowe, ul. Codzienna / Nad Strugą / Krośniewicka, planowany termin oddania: czerwiec 2010
Jak sama nazwa wskazuje, projektantom zależało na stworzeniu luksusowej, spokojnej i cichej przystani w pewnym oddaleniu od ruchliwego centrum miasta, do której z przyjemnością będzie się wracać po ciężkim dniu. W skład powstającego osiedla domów jednorodzinnych wchodzą 22 budynki, stojące na działkach o wielkości od 208 do 590 mkw. Domy zaprojektowano w taki sposób, by były funkcjonalne i przyjazne mieszkańcom.
Wśród niestandardowych, a wartych odnotowania udogodnień, czekających na przyszłych mieszkańców, warto wymienić system nawilżania i filtracji, który dokładnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z powietrza. Ponadto, każdy budynek może się poszczycić ogrodem na dachu. Zresztą, zieleń stanowi znaczący element całego osiedla. Do dyspozycji jest również przestrzeń rekreacyjna, a bezpieczeństwo zapewniają system monitorowania i fakt zamknięcia osiedla przed niepowołanymi gośćmi.

9. Powierzchnia handlowa (MGI Mazowiecka Grupa Inwestycyjna), ul. Dzieci Polskich (Wawer)
O najnowszej inwestycji MGI można powiedzieć wiele dobrego. Przyjazna okolica obfituje w tereny zielone, tworząc przyjazną atmosferę. Zdecydowaną zaletą jest jednak przede wszystkim niska, dwukondygnacyjna zabudowa, przyjazna i kameralna. Parter powstającego budynku o powierzchni 550 mkw. idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju lokale użytkowe przeznaczone do usług handlowych. Wysokiej klasy materiały używane do budowy zapewniają podwyższeniu standardu nieruchomości. Warto odnotować, że projektanci przewidzieli windę dla niepełnosprawnych, dzięki której bez trudno będą mogli dostać się na piętro. Nowoczesność i komfort - to cechy, które charakteryzują przedsięwzięcie Mazowieckiej Grupy Inwestycyjnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na mazowieckie.naszemiasto.pl Nasze Miasto