"Mowa Ciała" to najnowsza i zdecydowanie najbardziej oryginalna premiera w dorobku Ireneusza Krosnego. Warto zobaczyć niecodzienny występ mima. My może Wam w tym pomóc - mamy do rozdania zaproszenia na to przedstawienie.

Po raz pierwszy program składa się z dwóch zupełnie odmiennych części. Oprócz, jak zwykle, gwarantowanej zabawy za sprawą zupełnie nowych scenek pantomimicznych, mamy również okazję poznać różne tajniki mima – jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu, dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma, itd. Poza tym możemy się sporo dowiedzieć o tym, co mówią nasze własne ciała w codziennym życiu (a nawet jak pozytywnie wpłynąć przez ciało na własne samopoczucie).

Krosny tworzy autorskie, pantomimiczne spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność i oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest własny styl. Krosny wypracował wyjątkową technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przezroczysta jak dykcja u aktora – czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie. Jak powiedział Jerzy Stuhr: „Krosny jest teatrem bez słowa fascynującym! Ujmującym od pierwszego gestu.”

"Mowa Ciała" to program wyjątkowy, bowiem uniwersalny język, jakim się posługuje – mowa ciała – zawsze trafia do szerokiej publiczności i jest rozumiany ponad barierami językowymi

"Mowa Ciała" w Teatrze Capitol. Wygraj bilety na spektakl Ireneusza Krosnego!


Co zrobić, aby zdobyć bilety?

1. zarejestrować się w naszym serwisie podając swoje imię i nazwisko (tylko do wiadomości redakcji)
2. Polubić na Facebooku warszawa.naszemiasto.pl
3. Polubić na Facebooku nasz specjalny serwis z konkursami - Konkursy Warszawa

4. odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

Co Cię najbardziej fascynuje w występach mimów?



Nagrody otrzymają autorzy najciekawszych i najbardziej oryginalnych odpowiedzi. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 7 grudnia (poniedziałek) do godz. 11:59. Spektakl odbędzie się w czwartek, 10 grudnia, o godz. 19.

Zgłoszenia osób niezalogowanych oraz nie mających wypełnionego w całości profilu nie będą rozpatrywane.

Zapoznaj się z regulaminem konkursów w serwisie warszawa.naszemiasto.pl Kliknij tutaj!

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Adiq

Jak patrzę na to z jakim grają polotem,
to potwierdzam, że milczenie jest złotem.
Te perfekcyjne ruchy i kapitalna mimika,
Sprawiają, że świetnie bawi się publika.
Wysyłane sygnały i wyraźna gestykulacja,
Powodują zaś, że żegna ich na stojąco owacja.
Ireneusz Krasny to najlepszy polski mim,
chciałbym w czwartek śmiać się razem z nim!

Agata Krupianik

Bez słów potrafią przekazać nam swoje myśli, przy okazji działając i bardzo pobudzając naszą wyobraźnie. Rzadko spotykane są występy dobrych mimów dlatego miłą odskocznią od tradycyjnego " mówionego " teatru będzie zobaczyć pana Krosnego w akcji ! :)

ojtekk

w każdym występie tego mima, najlepsze jest to ,że w nim ni ma
żadnego słowa ni wyrazu za to przeróżne są obrazy,
gesty, wrażenia, sytuacje, zagadki i atrakcje...
puenty i volty różnych akcji i kreacja wyobraźni
i to, ze w scenerii czarnobiałej widz się bawi doskonale
z facetem który w czarnych majktach tworzy historie jakby z bajki

Włodara

,,Mowa ciała jest" często bardziej skutecznym sposobem przekazania zamierzonej informacji jak słowna. Same słowa nie wystarczą należy jeszcze coś przekazać gestami , ułożeniem ciała czy też wykonaniem jakiegoś charakterystycznego ruchu żeby odbiorca informacji od nas mógł ją odczytać w sposób przez nas zamierzony. Mim nie musi nic nam mówić wystarczy, że to nam pokarze a cała rzesza odbiorców wie doskonale co chciał i co zamierzał nam przekazać. Pan Irek Krosny jest doskonały w tym co robi. Nigdy nie miałem okazji obejrzeć go na żywo ale i tak śmiałem się do łez jak oglądałem jego filmiki w internecie , teraz nadarza mi się doskonała okazja żeby to zmienić:)

Marti

ich "elastyczność" - to że potrafią dosłownie każde uczuciie wyrazić którąś częścią swojego ciała. Jeszcze bardziej to, że czasami patrzę i nie wierzę, że ludzkie ciało jest w stanie się tak wygiać lub wykonywać naraz tak odmienne, a wręczprzeciwne ruchy.

ula88

W występach mimów najbardziej fascynuje i intryguje mnie ich niebiański wdzięk, charyzma i kreatywność oraz niesamowita elastyczność całego ciała, która nadaje ich występom czarującej magii - przenosząc widza w błogi stan duchowy obfitujący w wewnętrzne duszy ukojenie i nadludzkie spełnienie. Talent mimów w komunikowaniu się poprzez mowę ciała to nieziemski dar, który powinno się cenić, szanować i stale pielęgnować oraz podziwiać ich zawsze i wszędzie gdziekolwiek się będzie. Wygrana uszczęśliwiłaby mnie skrycie już na całe ziemskie życie oraz dodałaby mi Turbo Powera na zimowego lenia :)

kameleon

Pantomimę dotąd miałam okazję oglądać tylko w telewizji. Zafascynowało mnie to, iż to obraz jest pierwszym środkiem przekazu, a nie myśl. Mnóstwo humoru uśmiech pozytywne emocje, to co czułam po sztuce. Bardzo chciałabym obejrzeć pokaz na żywo. Bardzo proszę wejściówkę na pierwszy w moim życiu taki spektakl. Na pewno będzie fascynujący:)

Papis

Najbardziej fascynujące i ciekawe są ich osobowości. Każdy mim jest inny, potrafi zaprezentować siebie w inny, rózny i charakterystyczny sposób. Nieraz śmieszą, uczą i pokazują nasze odzwierciedlenia, co bardzo uczy i czasem skłania do rozmyśleń. Z chęcią obejrzę ten występ więc proszę o wejściówkę. Pozdrawiam