Muzeum Sztuki Nowoczesnej wyprowadza się z pawilonu Emilia. Nowa siedziba będzie gotowa w 2020 roku, ale tymczasowo muzeum zostanie ulokowane nad Wisłą.

Wkrótce Muzeum Sztuki Nowoczesnej wyprowadzi się z pawilonu Emilia. Na miejscu tego budynku stanie nowy wieżowiec, a wystawy do czasu powstania nowej siedziby będą odbywały się w innym miejscu. MSW przeniesie się nad Wisłę. Między Biblioteką Uniwersytecką, a Centrum Nauki Kopernik stanie tymczasowa hala o na powierzchni 1 tys. mkw.

- Warunki w środku będą lepsze niż w Emilii, w pawilonie nad Wisłą będzie luksusowo. Kontrola klimatu, wilgotności. Właściciel pawilonu Temporäre Kunsthalle, który stał w Berlinie, udostępni nam go bezpłatnie - powiedział "Wyborczej" Marcel Andino Velez z MSN.

Tymczasowa konstrukcja z drewnianych paneli trafi do Warszawy z Berlina. Powstała w 2008 roku i powierzchnię ekspozycyjną 20 na 30 metrów oraz dwa dodatkowe punkty: księgarnię i kawiarnię. Montaż pawilonu rozpocznie się za kilka miesięcy. Najpierw potrzebne są zezwolenia m.in. pozwolenie o zajęcie pasa drogi. Nie będzie to takie proste, ponieważ pod spodem w tunelu biegnie Wisłostrada.

Nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej znajdzie się na placu Defilad. Tuż obok Pałacu Kultury. Jej budowa rozpocznie się w przyszłym roku i potrwa do 2020. Poza MSW będzie tam także nowa lokalizacja teatru TR.


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.plZobaczcie też: Jack's Cinema. Restauracja i kino w centrum Warszawy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!