Muzeum Wódki w Warszawie już gotowe. W środku 10 tys. eksponatów, byliśmy tam przed otwarciem

Pierwsze w kraju muzeum w całości poświęcone polskiemu alkoholowi narodowemu już działa. W jego salach znajdziemy 10 tys. eksponatów związanych z produkcją, handlem i kulturą spożywania wódki. Zwiedziliśmy je z aparatem. Zobaczcie nasze zdjęcia - warto!

Muzeum powstało w zabytkowej kamienicy przy Wierzbowej 9/11.

Zobacz też: Centrum Praskie Koneser. Za dwa lata powstanie nowe centrum Pragi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dzisiaj muzeum mogli zwiedzać przedstawiciele mediów. Pełne otwarcie zaplanowano na sobotę 16 grudnia.

Za bilet wstępu zapłacimy za 19 zł w wersji bez degustacji. Będzie także możliwość nabycia wejściówki z degustacją, ale cena tego biletu nie została jeszcze ustalona. Bilety można kupować jedynie na miejscu, nie ma możliwości zamawiania ich internetowo.

Festiwal Wódki i Zakąski 2017

Wideo

Przemysław Ziemichód

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

03.01.2019, 13:38

byłam, fantastyczne miejsce az zachciało mi się delektować, lepszymi ..gatunkami, poszłam zaraz po tym do pobliskiego Elixir dom wódki

25.04.2018, 18:11

Praga po wielu zmianach jakie przeszła w ostatnich czasach stała się zupełnie innym miescem niż była kilka lat tem. Sam Koneser zmienił się fantastycznie. Jest miejscem łączącym nowoczesnośc i historię. Mega jestem dumny że znaleziono wśród biur, mieszkań i innych inwestycji miejsce by pokłonić sie historii tego kwartału. Otwarcie muzeum to będzie wielka gratka nie tylko dla mieszkańców warszawy ale również dla turystów odwiedzających nasze piękne miasto.

02.03.2018, 14:41

Wódka zawsze najlepsza, byle nie kolorowa, bo po tej głowa boli... Fajnie się zwiedza, polecam się wybrać ;P

02.03.2018, 14:40

Zdecydowanie się zgadzam, potrzeba na Pradze trochę życia i kreatywności. A Muzeum Wódki to niebanalny i bardzo pasujący pomysł :) W jednym już byłam i bardzo popieram

02.03.2018, 14:37

Moi znajomi też polecali, przepięknie w środku, bilety w spoko cenie, chociaż z degustacją mogłyby być tańsze :)

02.03.2018, 14:36

Ciekawe miejsce do zwiedzenia, do polecenia znajomym, na fajne popołudnie!

01.03.2018, 13:57

Polak potrafi:) po raz kolejny udowodnilismy, ze majac dobry pomysl, mozna stworzyc mile i ciekawe miejsce . Nowy punkt na mapie Warszawy, ktory warto zobaczyc.

29.12.2017, 19:56

Bardzo spoko pomysł ;) Przyjaciółka bardzo zachwalała to miejsce - muszę w końcu się wybrać ;)

28.12.2017, 22:02

Cieszę się, że w naszym kraju jest tylu kreatywnych ludzi ;) Muzeum Wódki to pomysł niebanalny i bardzo fajny!

28.12.2017, 21:02

Byłam, udało mi się zajrzeć wczoraj. Polecam wszystkim, którzy szukają nietuzinkowego miejsca. Owszem z nazwy to muzeum, ale o całkiem innym klimacie. No i... jedynym w swoim rodzaju temacie :)

21.12.2017, 22:56

Praga bardzo czeka na zakończenie prac i wielkie otwarcia wszystkich części Konesera. Moim zdaniem może stać się on motorem napędowym kolejnych zmian na Pradze. Bo wkrótce pojawi się cała masa kolejnych firm które wreszcie dostrzegą jak wielki potencjał drzemie w tych starych pięknych murach.

19.12.2017, 22:10

Pozytywna inicjatywa ;) Myślę, że wkrótce odwiedzę ;)

04.12.2017, 22:03

Ej, to naprawdę dobrze wygląda! Super pomysł, zwłaszcza, że panuje pewien trend na kulinaria ;)

04.12.2017, 16:29

Idziemy ze znajomymi w piatek wieczorem XD

04.12.2017, 15:57

Fajnie ze wodki samej, a nie masy alkoholi ktora juz nie jest taka fajna. ;-) Wybiore sie.

01.12.2017, 13:41

Ależ super pomysł na muzeum! Mi się straszie podoba że zrobili szyld w stylu marketingu nostalgicznego - słynne warszawskie neony :)

01.12.2017, 12:49

Mega! ja chcę tam iść! :) ciekawe czy można kupić jakieś suweniry nietypowe :)

30.11.2017, 04:28

A czemu ono ma logo z brytyjskiego serialu "Doctor Who" xD?